Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: bedrijven gebruiken vaker kunstmatige intelligentie

CBS: bedrijven gebruiken vaker kunstmatige intelligentie

DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van technologie rond kunstmatige intelligentie (AI) door Nederlandse bedrijven neemt toe. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gebruikte vorig jaar bijna 23 procent van de bedrijven met tien of meer werkzame personen een of meer AI-technologieën. Dat was ongeveer 14 procent een jaar eerder. Volgens het CBS zijn vooral grote bedrijven actief met AI en is de sector informatie en communicatie koploper.

Het gaat met name om technologie voor het analyseren van geschreven teksten, het genereren van gesproken en geschreven teksten en het gebruik van spraakherkenning.

Het gebruik van AI is het hoogst onder bedrijven met 500 en meer werkzame personen. Daar ligt dat percentage op ruim 59 procent. Bedrijven met 10 tot en met 19 werkzame personen maken met bijna 18 procent het minst gebruik van AI-technologie.

Zesde plaats

In de tak informatie en communicatie maakte 58 procent van de bedrijven gebruik van AI. Daarna volgen bedrijven in de specialistische zakelijke dienstverlening en financiële dienstverlening.

Binnen de Europese Unie staat Nederland op de zesde plaats als het gaat om AI-gebruik door bedrijven. Denemarken (27,6 procent) staat bovenaan, gevolgd door Zweden, België, Finland en Luxemburg. In Roemenië is het AI-gebruik in het bedrijfsleven het laagst in de EU.

Meer uit Financieel

FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

41 minuten geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

2 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

19 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

21 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

23 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden