Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: autohandelaren zien inkomsten met bijna kwart stijgen

CBS: autohandelaren zien inkomsten met bijna kwart stijgen

DEN HAAG (ANP) - Autohandelaren zagen hun omzet in het derde kwartaal met bijna een kwart (24,3 procent) stijgen vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam vooral door prijsstijgingen. Occasions waren nooit eerder zo duur, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De verkoop van nieuwe auto's werd aangejaagd doordat het chiptekort is afgenomen in de afgelopen maanden. Daardoor konden er meer auto's op kenteken worden gezet. Daarbij klom de omzet doordat er steeds meer elektrische auto’s worden verkocht. Deze zijn duurder dan auto’s met een verbrandingsmotor.

De omzet van de gehele auto- en motorbranche ging in het derde kwartaal met 20,5 procent omhoog. Importeurs van nieuwe personenauto’s zagen hun inkomsten met 18,5 procent stijgen. Een jaar geleden was nog sprake van een daling. "De chiptekorten nemen af, zodat er meer auto’s geproduceerd konden worden", aldus het CBS.

De omzet van de handel in en reparatie van zware bedrijfswagens steeg vorig kwartaal met 17,4 procent. Ook hier speelden prijsstijgingen een belangrijke rol. Gespecialiseerde reparatiebedrijven en automaterialenzaken verkochten respectievelijk 12,5 en 13,7 procent meer. De omzet van de motorbranche bleef wat achter met een plus van 10,6 procent.

Net als andere sectoren heeft ook de autobranche nog altijd last van personeelstekorten. "Meer dan een derde van de ondernemers zei in het begin van het vierde kwartaal van 2022 een tekort aan arbeidskrachten te hebben. Het personeelstekort is echter gelijk gebleven ten opzichte van het begin van het derde kwartaal", aldus het CBS. Het vertrouwen van ondernemers in de auto- en motorbranche is volgens het bureau wel toegenomen het afgelopen kwartaal.

Meer uit Financieel

ASN Bank herstelt storing met weergave spaarsaldo in de nacht

UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.

12 minuten geleden
Lidl wil winkels volgend jaar volledig elektrisch bevoorraden

ALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.

18 minuten geleden
Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

2 uur geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

3 uur geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

3 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

4 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

4 uur geleden