Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: autohandelaren zien inkomsten met bijna kwart stijgen

CBS: autohandelaren zien inkomsten met bijna kwart stijgen

DEN HAAG (ANP) - Autohandelaren zagen hun omzet in het derde kwartaal met bijna een kwart (24,3 procent) stijgen vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam vooral door prijsstijgingen. Occasions waren nooit eerder zo duur, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De verkoop van nieuwe auto's werd aangejaagd doordat het chiptekort is afgenomen in de afgelopen maanden. Daardoor konden er meer auto's op kenteken worden gezet. Daarbij klom de omzet doordat er steeds meer elektrische auto’s worden verkocht. Deze zijn duurder dan auto’s met een verbrandingsmotor.

De omzet van de gehele auto- en motorbranche ging in het derde kwartaal met 20,5 procent omhoog. Importeurs van nieuwe personenauto’s zagen hun inkomsten met 18,5 procent stijgen. Een jaar geleden was nog sprake van een daling. "De chiptekorten nemen af, zodat er meer auto’s geproduceerd konden worden", aldus het CBS.

De omzet van de handel in en reparatie van zware bedrijfswagens steeg vorig kwartaal met 17,4 procent. Ook hier speelden prijsstijgingen een belangrijke rol. Gespecialiseerde reparatiebedrijven en automaterialenzaken verkochten respectievelijk 12,5 en 13,7 procent meer. De omzet van de motorbranche bleef wat achter met een plus van 10,6 procent.

Personeelstekorten

Net als andere sectoren heeft ook de autobranche nog altijd last van personeelstekorten. "Meer dan een derde van de ondernemers zei in het begin van het vierde kwartaal van 2022 een tekort aan arbeidskrachten te hebben. Het personeelstekort is echter gelijk gebleven ten opzichte van het begin van het derde kwartaal", aldus het CBS. Het vertrouwen van ondernemers in de auto- en motorbranche is volgens het bureau wel toegenomen het afgelopen kwartaal.

Meer uit Financieel

EU reserveert helft van staalquotum voor vaste handelspartners

BRUSSEL (ANP) - De EU verdeelt de helft van haar 18,3 miljoen ton aan importquotum voor staal zonder importtarief aan landen waarmee ze een vrijehandelsovereenkomst heeft. Dat maakt de Europese Commissie bekend een dag voordat de nieuwe staaltarieven ingaan.

54 minuten geleden
Bankenvereniging: onlinefraude maatschappelijk probleem

AMSTERDAM (ANP) - Onlinefraude is een maatschappelijk probleem met vaak ingrijpende financiële en emotionele gevolgen voor de slachtoffers. Dat zegt de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) in een reactie op een onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB), waaruit blijkt dat fraude in het betalingsverkeer vorig jaar flink is toegenomen. De NVB zegt dat deze cijfers dit nog eens verder onderstrepen.

1 uur geleden
Wereldwijde handel in lng groeit dit jaar niet, verwacht Shell

LONDEN (ANP) - De wereldwijde handel in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) blijft dit jaar naar verwachting gelijk aan vorig jaar. Dat meldt Shell in een prognose. Het olie- en gasbedrijf had eigenlijk gerekend op een aanzienlijke toename, maar de aanvoer van lng is flink verstoord door het conflict in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Wereldbank laat doelstelling voor klimaatfinanciering vallen

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank laat een klimaatdoelstelling vallen rondom zijn financiering. Het wereldwijde instituut voor ontwikkelingssamenwerking streeft er niet langer naar dat minstens 45 procent van het verstrekte geld ook positieve effecten heeft voor het klimaat.

1 uur geleden
Consumentenbond: toename betalingsfraude heel slecht nieuws

DEN HAAG (ANP) - De flinke toename van fraude in het Nederlandse betalingsverkeer is "heel slecht nieuws", zegt de Consumentenbond. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) nam het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames vorig jaar met 30 procent toe. Het schadebedrag steeg met 22 procent tot 198 miljoen euro.

1 uur geleden
Toerismebureau: Nederlanders passen vaker vakantie aan om weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers letten meer op het weer op hun bestemming dan een jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek eerder deze maand onder mensen uit verschillende landen.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint met winst dankzij chipaandelen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met winst aan de handelsdag begonnen. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

2 uur geleden