Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: aantal volledig elektrische auto's passeert de 100.000

CBS: aantal volledig elektrische auto's passeert de 100.000

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst rijden in Nederland meer dan 100.000 volledig elektrische auto's rond. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van kentekengegevens van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW).

Op 1 januari van dit jaar stonden er 107.000 volledig elektrische auto's geregistreerd, 62.000 meer dan in 2019. In vier op de vijf gevallen ging het om auto's van de zaak. De overheid maakt elektrisch rijden namelijk aantrekkelijk voor zakelijke bestuurders door een lagere bijtelling te rekenen.

Die bijtelling bedroeg 4 procent in 2019 en is met ingang van dit jaar verhoogd naar 8 procent. De onderzoekers zien dat de verkoop van volledig elektrische auto's piekte in december, vlak voor dit minder gunstige tarief van kracht werd. Toen werden 22.900 van zulke auto's verkocht, meer dan in de vijf voorgaande maanden bij elkaar.

De gunstige bijtelling geldt overigens sinds begin 2019 alleen tot een catalogusprijs van 50.000 euro. Voor elke euro daarboven is de bijtelling 22 procent. Het is dus fiscaal gunstig om een volledig elektrische auto te kopen die niet duurder is dan dat bedrag. De modellen in die prijsklasse waren dan ook het populairst in 2019. Een jaar vielen de duurdere modellen nog in de smaak. Vorig jaar werd vooral de Tesla Model 3 veel verkocht, bleek eerder al uit cijfers van brancheorganisatie BOVAG.

Het CBS zag juist een daling van het aantal plug-in hybrides, auto's die naast een elektromotor ook een brandstofmotor hebben. Daarvan reden er begin dit jaar 91.000 rond, 3 procent minder dan een jaar eerder. Op deze auto's zijn al enkele jaren geen gunstige bijtellingsregels van toepassing.

Meer uit Binnenland

Dassen wil Verenigd Koninkrijk terug in Europese Unie

UTRECHT (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen ziet het Verenigd Koninkrijk graag terugkomen bij de Europese Unie. Dat zegt hij zaterdag in een speech op het congres van Volt in Utrecht. Hij noemt de Brexit "de meest pijnlijke fout uit de recente Europese geschiedenis".

1 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

2 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

2 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

4 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

5 uur geleden
Omgekomen voetganger op A50 is 18-jarige man uit Nistelrode

UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.

6 uur geleden
Scenarist Gerard Soeteman (88) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.

15 uur geleden