Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: aantal faillissementen gedaald in december

CBS: aantal faillissementen gedaald in december

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december gedaald ten opzichte van de maand ervoor. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn er vorige maand 137 faillissementen uitgesproken over bedrijven en instellingen, exclusief eenmanszaken.

Dat zijn er dertig minder dan in november. In die maand was het aantal faillissementen nog flink gestegen, al was dat aantal nog steeds een stuk lager dan voor de coronacrisis. De loonsteun voor ondernemers was voor oktober vervallen, maar werkgevers konden wel weer steun aanvragen voor de maanden november en december. Zo wilde het destijds demissionaire kabinet bedrijven helpen die worden geraakt door lockdownmaatregelen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen.

Het totaal aantal faillissementen was in 2021 historisch laag. Door de coronasteunmaatregelen van de overheid zijn er vorig jaar heel weinig bedrijven omgevallen. Ook laten rechters in de kern gezonde bedrijven vanwege de coronacrisis minder snel failliet gaan.

Cijfers

In 2021 zijn volgens het CBS 1536 bedrijven failliet verklaard. Alleen in 1990 was dat aantal met 1527 nog net wat lager. De gegevens worden sinds 1981 bijgehouden. Het aantal faillissementen daalde in vrijwel alle bedrijfstakken. De meeste bankroeten werden uitgesproken in de handel maar dat is ook de sector met de meeste bedrijven.

Het aantal faillissementen in de horeca is vorig jaar meer dan gehalveerd in vergelijking met een jaar eerder. In 2020 had de horeca nog te maken met de sterkste stijging van het aantal faillissementen van alle sectoren. Toen gingen aan het begin van de coronacrisis relatief veel zaken failliet.

Het aantal uitgesproken faillissementen was in mei 2013 het hoogst met 816 bedrijven en instellingen. Daarna nam het aantal tot en met augustus 2017 af. Vervolgens bleef het aantal faillissementen tot halverwege 2020 relatief gelijk. Sindsdien is het aantal bankroeten afgenomen. Afgelopen augustus werd qua faillissementen het laagste niveau in ruim 30 jaar bereikt en ook in de maanden daarna bleef het laag.

Meer uit Financieel

Nederlandse chipfabrikant NXP ziet omzet en winst stijgen

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

4 uur geleden
Boeing zakt op Wall Street na verlaging leveringsdoel

NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.

5 uur geleden
Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

7 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

8 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

8 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

10 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

11 uur geleden