CBS: aandeel hernieuwbare energie op totale verbruik gedaald
DEN HAAG (ANP) - Het aandeel hernieuwbare energie op het totale energieverbruik in Nederland is vorig jaar gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het verbruik van zonne- en windenergie nam wel toe. Vanwege strengere Europese duurzaamheidscriteria werd minder biomassa meegeteld in het aandeel hernieuwbare energie.
Volgens het CBS is het nog onduidelijk hoe die criteria precies moeten worden toegepast. Biomassa wordt vooral gebruikt om warmte te produceren. Dat gebeurt meestal door de verbranding van hout. Daarnaast wordt biomassa ook gebruikt voor het opwekken van elektriciteit en voor het vervaardigen van biobrandstoffen.
Vorig jaar was het aandeel hernieuwbare energie 12 procent van het totale energieverbruik. In 2020 was dit nog 14 procent. Het verbruik uit windenergie steeg met ruim een derde. Vooral het verbruik uit windmolens op zee nam, met 71 procent, flink toe doordat er windmolenparken het hele jaar in werking waren.
Het verbruik uit zonne-energie groeide vorig jaar met 28 procent en de installatie van nieuwe zonnepanelen is de belangrijkste oorzaak van die toename. Inmiddels is zonne-energie goed voor meer dan 2 procent van het totale verbruik.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fastned heeft zijn Europese netwerk uitgebreid naar meer dan vierhonderd snellaadstations voor elektrische auto's. Volgens de Amsterdamse onderneming zijn er nu in totaal 406 Fastned-stations geopend in Nederland, Frankrijk, België, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland, Denemarken, Spanje en Italië.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft beperkingen opgelegd voor de export van goederen naar Japan. De uitvoer van alle goederen die voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt, is per direct verboden, verklaarde het Chinese ministerie van Handel. Het verbod zorgt voor een verdere escalatie van het conflict tussen de twee grootste economieën van Azië over opmerkingen die de Japanse premier Sanae Takaichi vorig jaar maakte over Taiwan.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar een recordaantal tweedehands auto's verkocht. Er werden 2.124.429 gebruikte auto's verkocht, 3,7 procent meer dan in 2024. Dat meldt autobrancheorganisatie BOVAG.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ondervindt dinsdag opnieuw problemen door het winterse weer. Terminals in de Rotterdamse haven sloten dinsdag opnieuw enkele uren de deuren. Havenbedrijf Rotterdam verwacht later op de dag mogelijk opnieuw vertraging.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is dinsdag licht gestegen door het koude winterweer in grote delen van Europa. Maar de prijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam staat nog steeds op bijna het laagste niveau in twee jaar tijd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde dinsdag opnieuw tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse postkluisjesbedrijf, dat vorig jaar werd opgenomen in de AEX-index, liet weten een overnamevoorstel te hebben ontvangen. InPost geeft geen details over de bieder of de overnameprijs. Ook is er volgens het bedrijf geen garantie dat het voorstel tot een daadwerkelijke overname leidt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn dinsdag opnieuw honderden vluchten geannuleerd vanwege de sneeuwval. Volgens een woordvoerster bedroeg het aantal annuleringen dinsdagochtend meer dan vierhonderd. De luchthaven houdt er rekening mee dat dit aantal in de loop van de dag nog verder kan oplopen.
3 uur geleden