Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: 561.000 mensen konden in 2021 meer werken

CBS: 561.000 mensen konden in 2021 meer werken

DEN HAAG (ANP) - Nederland telde vorig jaar zeker 561.000 deeltijdwerkers die direct beschikbaar waren om meer uren te draaien. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral jongeren waren beschikbaar voor extra uren.

Het statistiekbureau stelt dat de deeltijdwerkers die het betrof deel uitmaakten van het onbenut arbeidspotentieel. Circa 6 procent van de beroepsbevolking was vorig jaar een deeltijdwerker die meer uren had kunnen werken. De totale werkzame beroepsbevolking telde 9,3 miljoen mensen tussen de 15 en 75 jaar.

Tot de groep mensen die meer hadden kunnen werken, behoorden ook de zogenoemde semiwerklozen. Zij waren beschikbaar voor betaald werk, maar hadden daar niet recent naar gezocht, of ze hadden wel gezocht maar waren niet meteen beschikbaar.

Horeca

Vooral in de horeca waren veel mensen per direct beschikbaar voor meer uren. Ook in de cultuur, sport en recreatie konden mensen meer uren draaien. Deze groepen hebben doorgaans meer jongeren aan het werk.

Volgens het CBS loopt het onbenut arbeidspotentieel al jaren terug. In 2014 ging het nog om 2,1 miljoen mensen. Vorig jaar waren het er 1,3 miljoen. Alleen in het eerste coronajaar 2020 was er sprake van een toename.

Meer uit Financieel

Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

14 minuten geleden
Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

1 uur geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

3 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

4 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

4 uur geleden