
CBS: 561.000 mensen konden in 2021 meer werken
DEN HAAG (ANP) - Nederland telde vorig jaar zeker 561.000 deeltijdwerkers die direct beschikbaar waren om meer uren te draaien. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral jongeren waren beschikbaar voor extra uren.
Het statistiekbureau stelt dat de deeltijdwerkers die het betrof deel uitmaakten van het onbenut arbeidspotentieel. Circa 6 procent van de beroepsbevolking was vorig jaar een deeltijdwerker die meer uren had kunnen werken. De totale werkzame beroepsbevolking telde 9,3 miljoen mensen tussen de 15 en 75 jaar.
Tot de groep mensen die meer hadden kunnen werken, behoorden ook de zogenoemde semiwerklozen. Zij waren beschikbaar voor betaald werk, maar hadden daar niet recent naar gezocht, of ze hadden wel gezocht maar waren niet meteen beschikbaar.
Horeca
Vooral in de horeca waren veel mensen per direct beschikbaar voor meer uren. Ook in de cultuur, sport en recreatie konden mensen meer uren draaien. Deze groepen hebben doorgaans meer jongeren aan het werk.
Volgens het CBS loopt het onbenut arbeidspotentieel al jaren terug. In 2014 ging het nog om 2,1 miljoen mensen. Vorig jaar waren het er 1,3 miljoen. Alleen in het eerste coronajaar 2020 was er sprake van een toename.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In een ultieme poging Slowakije over te halen alsnog in te stemmen met het achttiende sanctiepakket tegen Rusland, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen een brief gestuurd aan de Slowaakse premier Robert Fico. Als Slowakije akkoord gaat met het sanctiepakket, zal Malta ook overstag gaan. Dat verwacht demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), zei hij na afloop van een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - WeTransfer, een onlinedienst voor het delen van bestanden, heeft zijn gebruiksvoorwaarden voor de tweede keer in korte tijd aangepast na veel kritiek van oplettende gebruikers. Op sociale media reageerden mensen woedend omdat WeTransfer bij het bijwerken van de voorwaarden de indruk wekte geüploade bestanden te gaan gebruiken voor het trainen van AI-modellen. Het bedrijf heeft de verwijzing naar AI nu weer uit de tekst gehaald en benadrukt dat de werkwijze niet is veranderd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenmarkt in Amsterdam moest dinsdag aan het einde van de handelsdag een deel van de eerder behaalde winsten prijsgeven. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door koersverliezen op Wall Street. Chipmachinefabrikant ASML was een opvallende stijger bij de hoofdfondsen met een winst van 2,7 procent. Het concern maakt woensdag voor de opening van de beurs zijn resultaten over het tweede kwartaal bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het doorgestarte winkelbedrijf Blokker gaat verder met minder dan vijftig winkels, werd dinsdag bekend. Het bedrijf heeft uiteindelijk maar twaalf zelfstandige ondernemers weten vast te houden, heeft een woordvoerder bevestigd na berichtgeving door RTL Z.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) gaat (online) tijdschriften en nieuwsbladen aanpakken die illegale gokaanbieders promoten. Eerder gaf de toezichthouder media die dit doen alleen informatie en adviezen om overtredingen in de toekomst te voorkomen. Nu zegt de Ksa ook maatregelen te nemen als dat nodig is, zoals het opleggen van een boete.
5 uur geleden