CBR stelt rijexamens uit vanwege gladheid
RIJSWIJK (ANP) - Door de gladheid zijn vrijdag honderden rijexamens uitgesteld. Een woordvoerster van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) meldt dat er voor deze dag landelijk 2500 examens ingepland stonden. Rond 11.00 uur waren er ruim driehonderd uitgesteld, "maar dat blijft oplopen", aldus de woordvoerster. Het gaat om examens door het hele land, maar naar verhouding meer in het westen van het land, aldus de woordvoerster.
"Zoals altijd bij gladheid" zijn het eerst de motor- en bromfietsexamens, die worden uitgesteld in dit soort situaties, maar ook auto-examens zijn verschoven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde overleving van mensen met kanker vijf jaar na de diagnose is gestegen naar 70 procent, tegen 51 procent dertig jaar geleden. De grootste vooruitgang is zichtbaar bij patiënten met kanker in stadium III, het op een na minst gunstige stadium. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) op basis van cijfers uit de periode 2020-2024.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkende mantelzorgers die langdurig of intensief voor een naaste zorgen, lopen vast door de combinatie van werk, zorgtaken en ingewikkelde regels voor professionele ondersteuning. Dat stellen het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) en de Vrije Universiteit Amsterdam. Volgens hen is een betere afstemming tussen werkgevers, zorgorganisaties en de overheid nodig om overbelasting van deze groep te voorkomen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand in een kabelgoot naast het spoor in Rotterdam-Zuid heeft grotere gevolgen dan eerder ingeschat. Spoorbeheerder ProRail verwacht nu dat pas donderdagavond weer treinen kunnen rijden tussen Rotterdam en het zuiden. Dat geldt zowel voor het treinverkeer richting Breda, dat normaal gesproken over de hogesnelheidslijn rijdt, als voor de treinen naar Dordrecht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote steden zijn voorbereid op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Marokko die om 03.00 uur begint. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amersfoort houden rekening met festiviteiten maar ook met eventuele ongeregeldheden na afloop. Over specifieke veiligheidsmaatregelen doen zij geen uitspraken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".
15 uur geleden