Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBR start 28 april met inhalen van 400.000 theorie-examens

CBR start 28 april met inhalen van 400.000 theorie-examens

RIJSWIJK (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) start 28 april met het inhalen van de 400.000 theorie-examens die sinds 15 december vanwege de strenge coronamaatregelen niet afgenomen konden worden. "De praktijkexamens konden we al sinds maart weer afnemen, de theorie miste nog", zegt een woordvoerder.

Dinsdagavond tijdens de coronapersconferentie werden versoepelingen van de maatregelen vanaf 28 april aangekondigd, waar deze er een van is. "We zijn superblij dat we weer aan het werk kunnen", klinkt het vanuit het CBR, want de achterstanden zijn "enorm". "We zijn sinds maart weer praktijkexamens aan het afnemen, maar ook daar hebben we een achterstand van 300.000 examens. Dat hebben we niet één-twee-drie ingelopen", zegt de woordvoerder. In totaal moet het bureau dus een achterstand van 700.000 examens zien weg te werken.

Om dat veilig te doen, "onze doelgroep is zo'n beetje de laatste die gevaccineerd gaat worden", zijn er maatregelen genomen "voor hen en onze collega’s", aldus de zegsvrouw. Theorie-examens worden afgenomen bij 24 mensen tegelijk, "een veel kleinere groep dan vroeger". Er zijn spatschermen geplaatst en de luchtverversing is aangepast.

Slagingspercentage

Het inplannen van de theorie-examens gaat net als bij het inhalen van de praktijkexamens. "Van wie het examen eerder is uitgesteld, kan voor 1 augustus een plaatsje boeken. Daar hebben we capaciteit voor vrijgehouden." Daarna zijn nieuwe examenkandidaten aan de beurt.

Het CBR heeft een plan gemaakt om de enorme wachtrijen in te dammen, beginnend bij de eigen medewerkers. "We werven nieuwe mensen, werken over en in het weekend. Maar dat zal niet genoeg zijn." Daarom is de branche gevraagd minder examens in te plannen, want "van de 300.000 zakt de helft en dat is enorm zonde". Het slagingspercentage moet dus omhoog, iets waar het CBR vanaf mei op gaat letten. Als die maatregelen de wachttijden nog niet doen zakken, "moeten we onorthodoxe manieren verzinnen". Dan moet gedacht worden aan afschaffen van de tussentijdse toets en het faalangstexamen, en het verhogen van de afrij-leeftijd van 17 naar 18 jaar. "Maar dat wil niemand."

Meer uit Binnenland

COA: 'geen andere keuze' dan openhouden opvangplekken Hardenberg

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.

1 uur geleden
Door politie neergeschoten 17-jarige is verdachte van beroving

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Jetten en Tusk willen 'pragmatische oplossing' voor olieruzie

WARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.

1 uur geleden
Almeloër wilde eigen dood in scène zetten door vervalsen papieren

ZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.

2 uur geleden
Hardenberg dreigt COA met dwangsom als asiellocaties niet sluiten

HARDENBERG (ANP) - Hardenberg dreigt een dwangsom op te leggen aan opvangorgaan COA, wanneer die de opvanglocaties in Hardenberg en Loozen niet sluit. De Overijsselse gemeente heeft maandag besloten een zogeheten last onder dwangsom op te leggen, als ultimatum. Wanneer het COA niet aan de opdracht voldoet, moet het de dwangsom betalen.

2 uur geleden
Alarmcentrales: vooral hulpvragen van buiten het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.

3 uur geleden
Burgemeester Breda doet aangifte van doodsbedreiging op spandoek

BREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond. De gemeente noemt de doodsbedreiging "onacceptabel".

3 uur geleden