CBR: rijinstructeurs weer aanwezig bij eindgesprek examen
RIJSWIJK (ANP) - Vanaf komende maandag mogen rijinstructeurs weer aanwezig zijn bij het eindgesprek van praktijkexamens en toetsen. Dat heeft het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) besloten na overleg met de rijschoolbranche.
Het gesprek wordt vanaf die dag buiten gehouden bij het examenvoertuig. "Dan kan iedereen 1,5 meter afstand houden van elkaar, om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen", meldt het CBR.
Bij slecht weer kunnen examinatoren besluiten om het eindgesprek binnen te houden. Dan kunnen de rijinstructeurs er niet bij zijn. Wel kunnen ze het gesprek dan volgen via de mobiele telefoon van hun kandidaat. Bij sommige examens, onder meer zogenoemde faalangstexamens, mag een instructeur vanaf maandag wel bij een eindgesprek binnen zijn.
Het CBR verwacht binnenkort niet meer versoepelingen in de coronaregels. Dit betekent onder meer dat rijinstructeurs nog niet mogen meerijden bij examens.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 63 procent van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van extreem weer in hun omgeving, zoals hevige buien, hittegolven en langdurige droogte. Vijf jaar eerder, toen er eveneens een zomer met dit soort weer was, lag dat op 60 procent. Dat blijkt uit enquêteonderzoek van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
30 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Protect Ukraine heeft na de uitzending van Zomergasten met schrijver Tommy Wieringa 4 ton aan donaties ontvangen. Dat maakte de organisatie maandag bekend.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het ziekenhuis Isala in Zwolle is paraat om gewonden op te vangen na het verkeersongeluk op de A28 bij Wezep (Gelderland). Dat laat een woordvoerster van het ziekenhuis weten.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Er zijn acht gewonden naar het ziekenhuis gebracht na het ernstige ongeluk met een touringcar op de A28 bij Wezep. Daarnaast zijn er ook nog lichtgewonde slachtoffers, meldt de politie. Hoeveel dat er zijn, is nog niet bekend. In de touringcar zaten volgens de politie ongeveer vijftig mensen.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Bij het ernstige ongeval op de A28 bij Wezep is een Oostenrijkse touringcar achterop een bedrijfsbus gereden, door de vangrail op de andere weghelft beland en daar in de berm op de zijkant terechtgekomen. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A28 blijft bij Wezep (Gelderland) naar verwachting tot na de avondspits in beide richtingen dicht, aldus de ANWB. Maandagochtend vroeg vond daar een ernstig ongeval plaats met een touringcar en een bestelbus. De touringcar is door de vangrail geschoten en op de andere weghelft beland.
2 uur geleden