CBR: rijinstructeurs weer aanwezig bij eindgesprek examen
RIJSWIJK (ANP) - Vanaf komende maandag mogen rijinstructeurs weer aanwezig zijn bij het eindgesprek van praktijkexamens en toetsen. Dat heeft het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) besloten na overleg met de rijschoolbranche.
Het gesprek wordt vanaf die dag buiten gehouden bij het examenvoertuig. "Dan kan iedereen 1,5 meter afstand houden van elkaar, om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen", meldt het CBR.
Bij slecht weer kunnen examinatoren besluiten om het eindgesprek binnen te houden. Dan kunnen de rijinstructeurs er niet bij zijn. Wel kunnen ze het gesprek dan volgen via de mobiele telefoon van hun kandidaat. Bij sommige examens, onder meer zogenoemde faalangstexamens, mag een instructeur vanaf maandag wel bij een eindgesprek binnen zijn.
Het CBR verwacht binnenkort niet meer versoepelingen in de coronaregels. Dit betekent onder meer dat rijinstructeurs nog niet mogen meerijden bij examens.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 81-jarige Cor de J. in hoger beroep veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) in 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coƶrdinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
5 uur geleden