Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBR creëert extra plekken voor inhalen theorie-examens

CBR creëert extra plekken voor inhalen theorie-examens

DEN HAAG (ANP) - Het CBR gaat extra mogelijkheden regelen om theorie-examens in te kunnen halen die de afgelopen tijd niet door konden gaan door de coronacrisis. Vanaf woensdag mag het CBR weer theorie-examens afnemen voor de auto, motor, bromfiets en recreatievaart. Daarbij krijgen inhaalkandidaten voorrang en komen er extra openingsmomenten op zaterdagen en avonden.

"Het vergroten van het aantal examenplekken maakt het ook mogelijk om een al gereserveerd examen te verplaatsen naar een eerder of later moment", meldt de instantie. Normaal kunnen mensen een theorie-examen één keer verplaatsen. Nu kan dat vijf keer. "Het verplaatsen naar een later moment kan normaal tot een week voor je examen. Tot en met 15 mei kan dit nog tot een dag voor je examen", aldus het CBR.

Het reserveren van een nieuw theorie-examen kan voor de periode vanaf augustus. Ook hiervoor komen extra plekken beschikbaar. Verder kan het soms gebeuren dat er voor nieuwe examens al vóór 1 augustus een plekje vrijkomt, zo stelt het CBR.

Meer uit Binnenland

Celstraf voor dakdekker na fatale koolmonoxidevergiftiging

LOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.

5 minuten geleden
Raad van State kritisch op financiële keuzes kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.

19 minuten geleden
Demonstratie bij Eerste Kamer tegen voorgenomen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.

21 minuten geleden
Verdachte financiering Hamas: geld was voor humanitaire hulp

ROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.

1 uur geleden
Brussel keurt staatssteunpakket Nederland voor minder koeien goed

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.

1 uur geleden
Museumdirecteur: geef ook de derde armband terug

ASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.

1 uur geleden
Derde verdachte aangehouden om vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.

2 uur geleden