CBR creëert extra plekken voor inhalen theorie-examens
DEN HAAG (ANP) - Het CBR gaat extra mogelijkheden regelen om theorie-examens in te kunnen halen die de afgelopen tijd niet door konden gaan door de coronacrisis. Vanaf woensdag mag het CBR weer theorie-examens afnemen voor de auto, motor, bromfiets en recreatievaart. Daarbij krijgen inhaalkandidaten voorrang en komen er extra openingsmomenten op zaterdagen en avonden.
"Het vergroten van het aantal examenplekken maakt het ook mogelijk om een al gereserveerd examen te verplaatsen naar een eerder of later moment", meldt de instantie. Normaal kunnen mensen een theorie-examen één keer verplaatsen. Nu kan dat vijf keer. "Het verplaatsen naar een later moment kan normaal tot een week voor je examen. Tot en met 15 mei kan dit nog tot een dag voor je examen", aldus het CBR.
Het reserveren van een nieuw theorie-examen kan voor de periode vanaf augustus. Ook hiervoor komen extra plekken beschikbaar. Verder kan het soms gebeuren dat er voor nieuwe examens al vóór 1 augustus een plekje vrijkomt, zo stelt het CBR.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen kwamen in het debat over de regeringsverklaring een voor een aan de interruptiemicrofoon om D66-fractievoorzitter Jan Paternotte te vragen of hij coalitieplannen wil bijstellen. Paternotte wil wel kijken naar voorstellen, antwoordde hij steeds, maar toezeggingen kregen de oppositiepartijen niet. De D66'er verdedigde vooral de plannen die zijn partij samen met VVD en CDA heeft gemaakt.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft het kabinet gevraagd om de armoede te laten afnemen. Uit de doorrekening van het coalitieakkoord bleek dat 2,7 procent van de bevolking in 2030 in armoede zou leven, terwijl dat zonder ingrijpen 2,5 procent zou zijn.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA gaat "niet onderhandelen" over het versnellen van de verhoging van de pensioenleeftijd, zoals het minderheidskabinet van D66, VVD en CDA wil. Die waarschuwing gaf Jesse Klaver af in een debat woensdag over de regeringsverklaring. "Haal deze van tafel", riep de leider van de grootste oppositiepartij op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer is woensdagochtend niet aanwezig bij het debat over de regeringsverklaring. Maandag werd bekend dat ze uit BBB stapt, nadat niet zijzelf maar Henk Vermeer werd aangewezen als partijleider. Als zelfstandig Tweede Kamerlid gaat Keijzer dus nog niet direct in debat met het kabinet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
7 uur geleden