
CBR berekent: je rijbewijs halen kost nu gemiddeld 3060 euro
DEN HAAG (ANP) - Je autorijbewijs halen kost nu gemiddeld 3060 euro, en dat is ruim 600 euro meer dan twee jaar geleden. Dat heeft het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) berekend na onderzoek onder 3100 examenkandidaten in mei dit jaar.
Gemiddeld hebben kandidaten ongeveer 43 lesuren nodig. Zo'n 80 procent betaalt een prijs per uur tussen de 45 euro en 61 euro. Dat verschilt per rijschool. Bij de ene duurt een les één uur, bij de ander iets korter of juist langer. Het theorie-examen bij het CBR kost dit jaar 41 euro.
Het CBR neemt jaarlijks meer dan 700.000 praktijkexamens en toetsen af.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn maandagochtend vroeg twee agenten in hun been gestoken toen ze een man fouilleerden die "verdacht gedrag vertoonde". De man, een 24-jarige Rotterdammer, is aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. De agenten, hondengeleiders, zijn naar het ziekenhuis gebracht.
32 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt maandagochtend voor stevige regenbuien in Flevoland. De komende uren bestaat daardoor kans op wateroverlast in de provincie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een portiekwoning aan de Bergselaan in Rotterdam woedde een grote uitslaande brand. Dat bevestigde een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De brand brak uit in een woning op de vierde etage en is inmiddels onder controle. Er werd een hoogwerker ingezet om mensen uit het gebouw te halen. In totaal zijn acht woningen ontruimd. Vier slachtoffers zijn met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rond de vierhonderd mensen zijn zondagmiddag op het Museumplein in Amsterdam bijeengekomen om Michel Reijinga te herdenken. Hij overleed eerder deze week op 56-jarige leeftijd.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schuldhulpverlener NVVK bevestigt het beeld van het CBS dat het aantal mensen met problematische schulden aan het stijgen is. Directeur Ruud van den Tillaar van NVVK noemt een aantal van 740.000 huishoudens dat met dit soort schulden kampt.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In het uiterste zuiden van Limburg kunnen de komende uren stevige onweersbuien overtrekken. Plaatselijk gaat dat gepaard met hagel en 'intensieve' neerslag, meldt het KNMI.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De actie van Extinction Rebellion (XR) zondag rond een cruiseschip bij de Passagiersterminal Amsterdam is weer voorbij. Rond 04.30 uur probeerden ongeveer dertig betogers vanaf bootjes, kano's en opblaasbare drijvers te voorkomen dat het schip kon aanleggen. Twee uur later stopten de demonstranten met de actie.
1 dag geleden