Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cavendish rijdt record Merckx met 35e ritzege alsnog uit boeken

Cavendish rijdt record Merckx met 35e ritzege alsnog uit boeken

SAINT-VULBAS (ANP) - Drie jaar nadat Mark Cavendish zijn 34e ritoverwinning in de Tour de France had behaald en daarmee het record van de meeste etappezeges van wielerlegende Eddy Merckx had geëvenaard, is hij alleen recordhouder geworden. De 39-jarige Britse sprinter bracht met de zege in de vijfde etappe in Saint-Vulbas zijn totaal op 35 ritoverwinningen.

Cavendish veroverde zijn eerste etappezege in 2008 in Châteauroux voor Team Columbia en won er meteen in die Tour nog drie. Na vier etappezeges in 2016 volgden vier jaar waarin hij nauwelijks meer won. Cavendish leek in 2020 op weg naar het einde van zijn wielercarrière waarin hij ook nog wereldkampioen was geworden en Milaan - Sanremo had gewonnen.

Ploegbaas Patrick Lefevere van Deceuninck-Quick-Step liet hem in 2021 echter terugkeren in de Tour waarin hij al dertig keer succesvol was geweest. Na de eerste zege in de vierde etappe van die Tour begonnen de vragen over het record van Merckx. Met zijn vierde overwinning dat jaar in Carcassonne evenaarde hij het record van de vijfvoudig Tourwinnaar. "We hebben geschiedenis geschreven", zei de Brit toen. Een vijfde recordzege op de Champs-Élysées volgde er die Tour niet.

Ritsucces

Cavendish wilde het nogmaals proberen en reed de Tour vorig jaar voor Astana en was er één keer dichtbij met de tweede plaats in Bordeaux, achter de op dat moment ongenaakbare sprinter Jasper Philipsen. Een dag later moest hij na een val opgeven. Teambaas Aleksandr Vinokoerov overtuigde hem nog een jaar door te gaan en haalde sprintvoorbereider Michael Mørkøv, die hem in 2021 naar ritsucces had geleid.

De sprinter van The Isle of Man moest afgelopen zaterdag op de eerste beklimming in de eerste etappe naar Rimini meteen lossen. Niemand hield rekening met een etappezege voor Cavendish. In de rit woensdag naar Saint-Vulbas lukte het dan toch, alsof het ooit moest gebeuren. Cavendish kwam na een snelle sprint zelfs met een afgelopen ketting over de finish.

Vijfvoudig Tourwinnaar Merckx feliciteerde Cavendish via sociale media met zijn historische prestatie. Tegen een Belgische verslaggever zei Cavendish dat Merckx altijd superaardig tegen hem is geweest. "Het was al óns record, maar ik heb helemaal niks afgepakt van Merckx. Dit is maar een cijfer. Eddy Merckx is Eddy Merckx."

Meer uit Sport

Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

4 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

4 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

5 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

6 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

6 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

6 uur geleden
Schaatser De Boo vierde op 500 meter na rit met val Kosjkin

INZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.

7 uur geleden