Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cavendish mag zijn laatste wielerkoers winnen

Cavendish mag zijn laatste wielerkoers winnen

SINGAPORE (ANP) - Mark Cavendish heeft zijn laatste koers als professioneel wielrenner gewonnen. De Brit nam in het Tour de France Criterium van Singapore na twintig jaar afscheid en deed dat op zijn welbekende manier door een sprint van een grote groep renners te winnen.

Nadat het peloton een erehaag voor de 39-jarige Brit had gevormd was het duidelijk dat niemand hem de winst misgunde. Cavendish had zaterdag bevestigd dat het criterium van Tourorganisator ASO in Singapore zijn afscheidskoers zou worden. Hij trad daarin aan met rugnummer 35, verwijzend naar zijn successen in de Tour de France. De Brit hield in de sprint de Belgen Jasper Philipsen en Arnaud De Lie achter zich.

Cavendish boekte sinds zijn entree bij de profs in 2005 liefst 165 overwinningen, waaronder Milaan-Sanremo (2009) en het WK op de weg van 2011. Ook staan er tal van ritzeges in de Ronde van Spanje (3) en de Giro d'Italia (17) achter zijn naam. Zijn meest memorabele prestatie leverde hij in de Tour de France. 'King Cav' boekte afgelopen zomer in het shirt van Astana zijn 35e ritzege, één meer dan de Belg Eddy Merckx die het record sinds de jaren zeventig in handen had.

Cavendish: fietsen vorm van vrijheid

"Dit is best een emotioneel moment", reageerde Cavendish na zijn overwinning op een door de organisatie via X verspreide video. "Ik realiseerde me in de laatste vijf ronden dat dit de laatste vijftien kilometer uit mijn carrière zouden zijn. Dat gaf een speciaal gevoel."

"Fietsen geeft zo'n vorm van vrijheid", vervolgde de Brit. "Het is een manier om mensen te ontmoeten. Of om alleen te zijn met je gedachten. De fiets heeft zoveel potentieel. Als sport, als vervoermiddel, en als hobby. Ik heb dat altijd geloofd, en ik heb er altijd alles aan gedaan om daar aan bij te dragen. En dat zal niet eindigen. Integendeel, ik kan daar nu meer tijd in stoppen. Ik kijk uit naar wat er komt."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

5 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

6 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

7 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

7 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

7 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

7 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

7 uur geleden