Cavendish evenaart met 34e etappezege record van Merckx
CARCASSONNE (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish heeft met zijn 34e etappezege in de Tour de France het recordaantal ritzeges van wielericoon Eddy Merckx geëvenaard. De 36-jarige Britse sprinter van Deceuninck - Quick-Step won de sprint in Carcassonne na een rit van 219,9 kilometer, die was gestart in Nîmes. Hij bleef zijn Deense ploeggenoot Michael Mørkøv en de Belg Jasper Philipsen voor.
Cavendish won zijn eerste Tourrit in 2008 in Châteauroux, de aankomstplaats waar hij dit jaar in de zesde etappe zijn 32e ritoverwinning bijschreef. Eerder won hij de vierde etappe in Fougères en daarna de tiende etappe in Valence. Met nog mogelijke sprints in Libourne en Parijs kan de Britse sprinter het record van Merckx nog verbeteren.
De gele trui blijft om de schouders van de Sloveen Tadej Pogacar.
Valpartij
Drie renners kregen vroeg in de rit de ruimte van de sprintersploegen om te vertrekken. Het waren de Fransman Pierre Latour, de Amerikaan Sean Bennett en de Israëliër Omer Goldstein. Het trio kreeg maximaal ruim vier minuten voorsprong, maar werd met nog 53 kilometer te gaan ingelopen.
Kort daarvoor was er een zware valpartij in het peloton, waarbij zo'n twintig renners naar de grond gingen en sommigen van de weg in de berm belandden. De Duitser Roger Kluge en de Brit Simon Yates moesten door de verwondingen opgeven en Team DSM was met veel renners betrokken, al konden die weer verder. Ook Wout Poels was een van de slachtoffers.
Quentin Pacher probeerde het voorin alleen. De Fransman nam een minuut voorsprong, maar was in zijn eentje niet opgewassen tegen de sprintersploegen. In de rommelige slotkilometers in Carcassonne nam Deceuninck - Quick-Step de regie. Doordat de ploeg een gat liet vallen voor Davide Ballerini werd de concurrentie verrast. Vervolgens lanceerde Mørkøv Cavendish die alleen Philipsen moest zien voor te blijven om de historische zege binnen te slepen. Danny van Poppel finishte nog als vijfde.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
7 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
9 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
10 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
11 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
12 uur geleden