Cavendish evenaart met 34e etappezege record van Merckx
CARCASSONNE (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish heeft met zijn 34e etappezege in de Tour de France het recordaantal ritzeges van wielericoon Eddy Merckx geëvenaard. De 36-jarige Britse sprinter van Deceuninck - Quick-Step won de sprint in Carcassonne na een rit van 219,9 kilometer, die was gestart in Nîmes. Hij bleef zijn Deense ploeggenoot Michael Mørkøv en de Belg Jasper Philipsen voor.
Cavendish won zijn eerste Tourrit in 2008 in Châteauroux, de aankomstplaats waar hij dit jaar in de zesde etappe zijn 32e ritoverwinning bijschreef. Eerder won hij de vierde etappe in Fougères en daarna de tiende etappe in Valence. Met nog mogelijke sprints in Libourne en Parijs kan de Britse sprinter het record van Merckx nog verbeteren.
De gele trui blijft om de schouders van de Sloveen Tadej Pogacar.
Valpartij
Drie renners kregen vroeg in de rit de ruimte van de sprintersploegen om te vertrekken. Het waren de Fransman Pierre Latour, de Amerikaan Sean Bennett en de Israëliër Omer Goldstein. Het trio kreeg maximaal ruim vier minuten voorsprong, maar werd met nog 53 kilometer te gaan ingelopen.
Kort daarvoor was er een zware valpartij in het peloton, waarbij zo'n twintig renners naar de grond gingen en sommigen van de weg in de berm belandden. De Duitser Roger Kluge en de Brit Simon Yates moesten door de verwondingen opgeven en Team DSM was met veel renners betrokken, al konden die weer verder. Ook Wout Poels was een van de slachtoffers.
Quentin Pacher probeerde het voorin alleen. De Fransman nam een minuut voorsprong, maar was in zijn eentje niet opgewassen tegen de sprintersploegen. In de rommelige slotkilometers in Carcassonne nam Deceuninck - Quick-Step de regie. Doordat de ploeg een gat liet vallen voor Davide Ballerini werd de concurrentie verrast. Vervolgens lanceerde Mørkøv Cavendish die alleen Philipsen moest zien voor te blijven om de historische zege binnen te slepen. Danny van Poppel finishte nog als vijfde.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
3 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
6 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
7 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
7 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
7 uur geleden