Cavendish evenaart met 34e etappezege record van Merckx
CARCASSONNE (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish heeft met zijn 34e etappezege in de Tour de France het recordaantal ritzeges van wielericoon Eddy Merckx geëvenaard. De 36-jarige Britse sprinter van Deceuninck - Quick-Step won de sprint in Carcassonne na een rit van 219,9 kilometer, die was gestart in Nîmes. Hij bleef zijn Deense ploeggenoot Michael Mørkøv en de Belg Jasper Philipsen voor.
Cavendish won zijn eerste Tourrit in 2008 in Châteauroux, de aankomstplaats waar hij dit jaar in de zesde etappe zijn 32e ritoverwinning bijschreef. Eerder won hij de vierde etappe in Fougères en daarna de tiende etappe in Valence. Met nog mogelijke sprints in Libourne en Parijs kan de Britse sprinter het record van Merckx nog verbeteren.
De gele trui blijft om de schouders van de Sloveen Tadej Pogacar.
Valpartij
Drie renners kregen vroeg in de rit de ruimte van de sprintersploegen om te vertrekken. Het waren de Fransman Pierre Latour, de Amerikaan Sean Bennett en de Israëliër Omer Goldstein. Het trio kreeg maximaal ruim vier minuten voorsprong, maar werd met nog 53 kilometer te gaan ingelopen.
Kort daarvoor was er een zware valpartij in het peloton, waarbij zo'n twintig renners naar de grond gingen en sommigen van de weg in de berm belandden. De Duitser Roger Kluge en de Brit Simon Yates moesten door de verwondingen opgeven en Team DSM was met veel renners betrokken, al konden die weer verder. Ook Wout Poels was een van de slachtoffers.
Quentin Pacher probeerde het voorin alleen. De Fransman nam een minuut voorsprong, maar was in zijn eentje niet opgewassen tegen de sprintersploegen. In de rommelige slotkilometers in Carcassonne nam Deceuninck - Quick-Step de regie. Doordat de ploeg een gat liet vallen voor Davide Ballerini werd de concurrentie verrast. Vervolgens lanceerde Mørkøv Cavendish die alleen Philipsen moest zien voor te blijven om de historische zege binnen te slepen. Danny van Poppel finishte nog als vijfde.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
33 minuten geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
3 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
3 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
8 uur geleden