
Cavendish: een overwinning in de Tour is waar ik van droomde
CARCASSONNE (ANP) - Mark Cavendish was na zijn ritzege in de dertiende etappe van de Tour de France in Carcassonne te uitgeput om echt in te gaan op de vraag wat het evenaren van het recordaantal van 34 ritzeges van Eddy Merckx voor hem betekende. Later zei de Brit dat hij zich realiseerde dat hij 'gewoon' een overwinning in de Tour had gepakt. "Ik realiseer me dat ik een rit heb gewonnen in de Tour, net als de eerste keer. Dat is waar ik van droomde als jongetje en waar ik nu nog steeds van droom en zo hard voor heb gewerkt."
Gemakkelijk ging het niet volgens Cavendish, die nauwelijks uit zijn woorden kwam. "Ik ben zo doodop. Ik moest heel diep gaan, maar mijn ploeggenoten waren ongelofelijk", zie de Britse sprinter van Deceuninck - Quick Step. "Het was een licht oplopende finish en Davide Ballerini lag voorop. Ivan Garcia Cortina had een goede sprint, maar Michael Mørkøv bracht me terug."
Cavendish voelde dat er op hem gelet werd in de sprint, zeker nadat hij eerder van wedstrijdcommissarissen te horen had gekregen dat hij de Franse sprinter Nacer Bouhanni een kopstoot had gegeven. "Maar dat was niet zo. Het probleem is dat ik zulke smalle schouders heb. Dus als ik met mijn schouders leun, lijkt het alsof ik dichtbij kom met mijn hoofd. Ik moest er nu dus op letten dat ik niet met mijn hoofd tegen iemand aanleunde en dat was best moeilijk."
De Britse sprinter hoopt vooral dat hij een inspiratiebron kan zijn. "Als een van mijn overwinningen een kind uit Engeland kan inspireren om de Tour of volgend jaar de Tour voor wielrensters te rijden, dan betekent dat het meeste voor mij." Voor zijn eigen kinderen zal hij dat zeker zijn. "Ja, ik heb er vier, maar Casper is degene die geobsedeerd is van wielrennen. Hij zal zeker trots zijn."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
23 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
1 dag geleden