Cavendish afgevoerd na val in zesdaagse Gent
GENT (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish is zondag op de slotdag van de zesdaagse van Gent zwaar ten val gekomen. De Brit, die eenmaal opgekrabbeld nog wel zwaaiend afscheid nam van het publiek, werd per brancard afgevoerd naar het ziekenhuis. Nog niet bekend is wat de schade is. Zijn partner Iljo Keisse moest in de slotrace na een lange onderbreking alleen verder.
Ook de Deen Lasse Norman Hansen was betrokken bij de val. Hij klaagde over pijntjes, maar kon de baanwedstrijd wel vervolgen. De zesdaagse werd gewonnen door de Belgen Kenny De Ketele en Robbe Ghys. Voor De Ketele, mogelijk de nieuwe bondscoach van de Belgische baanploeg, volgt nog één optreden. In de zesdaagse van Rotterdam, mits die gezien de coronamaatregelen kan doorgaan, neemt hij half december definitief afscheid.
Meer uit Sport
NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
24 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
2 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
22 uur geleden