Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cats: zwemploeg is financiële bijdrage NOC*NSF meer dan waard

Cats: zwemploeg is financiële bijdrage NOC*NSF meer dan waard

TOKIO (ANP) - Technisch directeur André Cats van zwembond KNZB rekent erop dat sportkoepel NOC*NSF de jaarlijkse topsportbijdrage voor de zwemploeg in stand houdt. Na het debacle op de Spelen van Rio 2016, waar de zwemmers geen enkele medaille pakten, was de druk groot om in Tokio wél te presteren. Met twee zilveren medailles voor Arno Kamminga en daarnaast een aardig aantal finaleplaatsen heeft de zwemploeg volgens Cats aangetoond de jaarlijkse bijdrage van ruim 1,4 miljoen euro waard te zijn.

"Wat mij betreft hebben we laten zien dat we op de goede weg zijn en dat we hierop door moeten gaan. Daar hebben we wel voldoende middelen voor nodig", aldus Cats. "We praten daar ieder jaar over met NOC*NSF. Nu korten op het budget lijkt me uiterst onverstandig. Dan weet je één ding zeker: dat je het kind met het badwater wegspoelt. We hebben minstens hetzelfde of meer nodig om door te gaan met waarmee we bezig zijn."

NOC*NSF geeft ook financiële steun aan andere takken van de KNZB. Zo krijgen de waterpolosters jaarlijks 810.000 euro en de schoonspringsters 115.000 euro. Inge Jansen haalde in Tokio op de 3-meterplank de olympische finale, Celine van Duijn komt in actie op de 10-metertoren.

Alleen zeilen, roeien, judo en atletiek krijgen dit jaar een hogere bijdrage dan de sportkoepel dan de zwemploeg. NOC*NSF bepaalt de hoogte van de topsportbijdrages vooral op basis van prestaties.

Meer uit Sport

Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

5 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

12 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

13 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

16 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

19 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

19 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

20 uur geleden