Cats: zwemploeg is financiële bijdrage NOC*NSF meer dan waard
TOKIO (ANP) - Technisch directeur André Cats van zwembond KNZB rekent erop dat sportkoepel NOC*NSF de jaarlijkse topsportbijdrage voor de zwemploeg in stand houdt. Na het debacle op de Spelen van Rio 2016, waar de zwemmers geen enkele medaille pakten, was de druk groot om in Tokio wél te presteren. Met twee zilveren medailles voor Arno Kamminga en daarnaast een aardig aantal finaleplaatsen heeft de zwemploeg volgens Cats aangetoond de jaarlijkse bijdrage van ruim 1,4 miljoen euro waard te zijn.
"Wat mij betreft hebben we laten zien dat we op de goede weg zijn en dat we hierop door moeten gaan. Daar hebben we wel voldoende middelen voor nodig", aldus Cats. "We praten daar ieder jaar over met NOC*NSF. Nu korten op het budget lijkt me uiterst onverstandig. Dan weet je één ding zeker: dat je het kind met het badwater wegspoelt. We hebben minstens hetzelfde of meer nodig om door te gaan met waarmee we bezig zijn."
NOC*NSF geeft ook financiële steun aan andere takken van de KNZB. Zo krijgen de waterpolosters jaarlijks 810.000 euro en de schoonspringsters 115.000 euro. Inge Jansen haalde in Tokio op de 3-meterplank de olympische finale, Celine van Duijn komt in actie op de 10-metertoren.
Alleen zeilen, roeien, judo en atletiek krijgen dit jaar een hogere bijdrage dan de sportkoepel dan de zwemploeg. NOC*NSF bepaalt de hoogte van de topsportbijdrages vooral op basis van prestaties.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
28 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden