Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cats pleit voor bonus voor alle olympische medaillewinnaars

Cats pleit voor bonus voor alle olympische medaillewinnaars

ARNHEM (ANP) - Topsportdirecteur André Cats van sportkoepel NOC*NSF juicht een financiële bonus voor olympisch kampioenen toe. Hij zei dat tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. "De atletiek zie ik als wegbereider, want ik vind dat het Internationaal Olympisch Comité het initiatief moet nemen om prijzengeld in alle sporten uit te keren."

De mondiale atletiekbond maakte onlangs bekend dat de winnaars van een gouden olympische plak op de Spelen van Parijs een bonus van 50.000 dollar krijgen. Daarmee is World Athletics de eerste sportbond die tot zo'n financiële beloning overgaat op de Spelen.

"Een verrassende keuze van World Athletics, maar een te prijzen initiatief en een goede ontwikkeling", vindt Cats. "Omdat topsporter zijn een beroep is. De koers van NOC*NSF is vooral ook proberen om een inkomen voor sporters te garanderen en daar slagen wij goed in, maar prijzengeld op toernooien waar een commerciële waarde aanzit, hoort daar ook bij."

De sportkoepel keert zelf ook bonussen uit aan Nederlandse medaillewinnaars op de Olympische Spelen en Paralympische Spelen. Het budget voor Parijs is verhoogd naar 1,3 miljoen euro. De winnaar van een gouden plak ontvangt 30.000 euro, voor een paralympiër is dat 20.000 euro.

Meer uit Sport

Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

1 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

3 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

3 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

4 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

19 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

20 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

1 dag geleden