Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cats opvolger van Hendriks als hoogste sportbaas bij NOC*NSF

Cats opvolger van Hendriks als hoogste sportbaas bij NOC*NSF

ARNHEM (ANP) - André Cats volgt Maurits Hendriks op als directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF. Cats (53) is nu nog technisch directeur van zwembond KNZB. Hendriks, die dertien jaar in dienst was van NOC*NSF, maakte een jaar geleden al bekend zijn functie als hoogste sportbaas van Nederland na de Winterspelen van Beijing neer te leggen.

Cats was eerder al in dienst van NOC*NSF als prestatiemanager. Ook was hij viermaal chef de mission van succesvolle paralympische teams en betrokken bij drie Nederlandse uitzendingen naar de Olympische Spelen.

De keuze werd gemaakt door een selectiecommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de Nederlandse topsport. "André is een conceptuele en strategische denker met een onderzoekende geest. Hij is zich terdege bewust van de diverse stakeholders en de maatschappelijke ontwikkelingen die van belang zijn voor de topsport. Hij kent de uitdagingen waar de Nederlandse sportbonden voor staan uit eigen ervaring", stond in het advies bij de voordracht van Cats, die zei verheugd te zijn met de benoeming. "Ik zie het als een eer om de positie van directeur topsport in te nemen als opvolger van Maurits Hendriks. Ik kijk uit naar een intensieve samenwerking met alle mensen en partijen die binnen de Nederlandse topsport actief zijn. Samen kunnen we de resultaten en waarde van topsport nog meer glans geven."

Bekwaam

Cats wordt door de selectiecommissie omschreven als een bekwaam manager. "Binnen het politiek-bestuurlijke speelveld weet hij 'hoe de hazen lopen'. André is communicatief sterk en met zijn dienstverlenende uitstraling heeft hij vertrouwen opgebouwd binnen de topsportwereld. Het is de verwachting dat hij zijn netwerk vlot zal weten uit te bouwen, zowel intern als extern. De selectiecommissie ziet in hem een verbindende persoonlijkheid die zich bewust is van zijn rol en verantwoordelijkheid voor de topsport in Nederland."

"André kent de Nederlandse sportwereld als geen ander", zegt ook Marc van den Tweel, algemeen directeur van de sportkoepel. "Hij is ambitieus waar het gaat om de resultaten binnen de topsport en is doordrongen van de noodzaak om top- en breedtesport verder te verbinden. Daarbij heeft hij een scherp ontwikkelde antenne voor maatschappelijke thema's."

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

4 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

7 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

10 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

20 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

1 dag geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden