Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cats denkt ook honderd dagen voor begin Spelen niet aan medailles

Cats denkt ook honderd dagen voor begin Spelen niet aan medailles

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF spreekt voor de Olympische Spelen in Parijs geen verwachting uit over het aantal medailles dat de Nederlandse ploeg moet halen. "Voor ons telt dat we optimaal voorbereid aan de start willen komen en voor het hoogst haalbare gaan. De ambitie om bij de beste tien landen van de wereld te horen blijft onverkort overeind", zegt topsportdirecteur André Cats honderd dagen voor aanvang van de Spelen.

Cats heeft wel veelzeggende cijfers paraat die hij als leidraad ziet. "Op de Spelen van Tokio hadden we 188 onderdelen waarop we een medaille konden halen en in 19 procent van de gevallen is dat gelukt. Dat waren dus 36 medailles. In bijna de helft van die 188 'starts', 46 procent, eindigden we in de top acht. Daar scoorden we heel goed mee ten opzichte van andere landen", weet Cats. In Tokio eindigde Nederland als zevende in het medailleklassement. Dat was de hoogste klassering ooit.

"Ik denk dat onze uitgangspositie voor Parijs goed is en dat onze sporters er alles aan gaan doen om te excelleren. Maar ik kijk niet naar prognoses over de medaille-opbrengst. Staren naar ranglijsten helpt niet. Ik gebruik twee woorden als ik aan de Spelen denk: vertrouwen en nieuwsgierig."

De omvang van de ploeg wordt wel steeds duidelijker. "We koersen af op 280 atleten en dat zijn er ongeveer evenveel als op de Spelen in Tokio (2021). Het is nog even afwachten of de volleybalteams erbij komen en ook de 3x3-basketbalteams zijn nog niet geplaatst", aldus Cats.

De helft van de Nederlandse sporters neemt tijdens de Spelen in Parijs zijn intrek in het olympisch dorp, dat aan de rivier de Seine in Saint-Denis verrijst. "De andere helft verblijft in hotels buiten het dorp. Die spreiding is groter dan bij vorige Spelen en een bewuste keuze", zegt Cats. "We geven een stukje van onze rechten in het dorp op ten behoeve van een goed hotel in de buurt van de sportaccommodaties."

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

14 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

18 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

21 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

22 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

23 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden