Cathay verwacht 'substantieel' verlies door coronavirus
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific uit Hongkong verwacht in de eerste helft van dit jaar een "substantieel verlies" te lijden. De vliegmaatschappij, die erg afhankelijk is van de Chinese markt, voert door het nieuwe coronavirus veel minder vluchten uit. De rampspoed komt op een moment dat het bedrijf al te maken heeft met problemen door de maandenlange straatprotesten in Hongkong.
Volgens voorzitter Patrick Healy van Cathay is de situatie nog nooit zo ernstig geweest. Reizigers bleven vorig jaar grotendeels weg in Hongkong, uit vrees voor de massale betogingen tegen Chinese inmenging. "We hadden te maken met een zeer moeilijke markt doordat Hongkong in een recessie raakte", zei hij in een toelichting. Daar kwam begin dit jaar een reductie van de vliegcapaciteit naar China met 90 procent bovenop.
Cathay kwam met de waarschuwing bij de presentatie van zijn jaarcijfers. In 2019 zag het bedrijf de omzet met 3,7 procent dalen tot 107 miljard Hongkong-dollar, omgerekend zo'n 12,2 miljard euro. Door de onrust in Hongkong was Cathay afhankelijker van overstappende reizigers, terwijl die reizen minder lucratief zijn. De nettowinst slonk daardoor met 28 procent tot 1,7 miljard Hongkong-dollar.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
3 uur geleden