Cathay verwacht 'substantieel' verlies door coronavirus
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific uit Hongkong verwacht in de eerste helft van dit jaar een "substantieel verlies" te lijden. De vliegmaatschappij, die erg afhankelijk is van de Chinese markt, voert door het nieuwe coronavirus veel minder vluchten uit. De rampspoed komt op een moment dat het bedrijf al te maken heeft met problemen door de maandenlange straatprotesten in Hongkong.
Volgens voorzitter Patrick Healy van Cathay is de situatie nog nooit zo ernstig geweest. Reizigers bleven vorig jaar grotendeels weg in Hongkong, uit vrees voor de massale betogingen tegen Chinese inmenging. "We hadden te maken met een zeer moeilijke markt doordat Hongkong in een recessie raakte", zei hij in een toelichting. Daar kwam begin dit jaar een reductie van de vliegcapaciteit naar China met 90 procent bovenop.
Cathay kwam met de waarschuwing bij de presentatie van zijn jaarcijfers. In 2019 zag het bedrijf de omzet met 3,7 procent dalen tot 107 miljard Hongkong-dollar, omgerekend zo'n 12,2 miljard euro. Door de onrust in Hongkong was Cathay afhankelijker van overstappende reizigers, terwijl die reizen minder lucratief zijn. De nettowinst slonk daardoor met 28 procent tot 1,7 miljard Hongkong-dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
8 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
13 uur geleden