Cathay Pacific stijgt op licht lagere beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Cathay Pacific behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Hongkong. De opmars volgde op de aankondiging van John Lee, de topbestuurder van Hongkong, dat inwoners van de stad vanaf 1 maart geen mondkapjes meer hoeven te dragen. Daarmee komt na drie jaar een einde aan deze verplichting.
Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific profiteerde van deze verdere versoepeling van de coronamaatregelen en won ruim 1 procent. Ook winkelketenbedrijf Sa Sa International, dat cosmetica en andere persoonlijke verzorgingsproducten in Hongkong verkoopt, zat in de lift en steeg 4 procent.
De stemming op de Aziatische aandelenmarkten bleef echter voorzichtig ondanks het bescheiden herstel op Wall Street. De aanhoudende zorgen over de inflatie hielden beleggers ook op de laatste dag van februari in de greep. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,1 procent.
Autoaccu's
De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de plus. Japan Post daalde 1,4 procent. Het postbedrijf kondigde aan een deel van zijn aandelen in de bank Japan Post Bank (plus 1,9 procent) te verkopen. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de Japanse industriële productie in januari met 4,6 procent is gedaald ten opzichte van een maand eerder. Dat was de grootste afname in acht maanden. De winkelverkopen in Japan lieten daarentegen vorige maand een sterker dan verwachte stijging zien.
De Kospi in Seoul won 0,3 procent. De Zuid-Koreaanse fabrikant van materialen om accu's te maken L&F dikte 7 procent aan na een grote order van bijna 3 miljard dollar van de Amerikaanse maker van elektrische auto's Tesla. De All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent, mede dankzij een sterker dan verwachte stijging van de Australische winkelverkopen in januari.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.
52 minuten geledenZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM past vanaf oktober de catering op Europese vluchten aan. Met het nieuwe serviceconcept Grand Café KLM krijgen passagiers volgens de luchtvaartmaatschappij meer keuze in eten en drinken, en de mogelijkheid om vooraf een maaltijd te bestellen of aan boord iets van de menukaart te kiezen.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie nu iets bestelt op de webshop van de Bijenkorf, krijgt het product pas op zijn vroegst op 3 september thuis bezorgd. Dat meldt de warenhuisketen op zijn website. De levertijden bij de Bijenkorf zijn fors opgelopen na een beveiligingsincident bij de logistieke partner CEVA Logistics.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse fabrikant voor de levering van 23 elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
7 uur geleden