Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cathay Pacific stijgt op licht lagere beurs in Hongkong

Cathay Pacific stijgt op licht lagere beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Cathay Pacific behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Hongkong. De opmars volgde op de aankondiging van John Lee, de topbestuurder van Hongkong, dat inwoners van de stad vanaf 1 maart geen mondkapjes meer hoeven te dragen. Daarmee komt na drie jaar een einde aan deze verplichting.

Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific profiteerde van deze verdere versoepeling van de coronamaatregelen en won ruim 1 procent. Ook winkelketenbedrijf Sa Sa International, dat cosmetica en andere persoonlijke verzorgingsproducten in Hongkong verkoopt, zat in de lift en steeg 4 procent.

De stemming op de Aziatische aandelenmarkten bleef echter voorzichtig ondanks het bescheiden herstel op Wall Street. De aanhoudende zorgen over de inflatie hielden beleggers ook op de laatste dag van februari in de greep. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de min en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,1 procent.

Autoaccu's

De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de plus. Japan Post daalde 1,4 procent. Het postbedrijf kondigde aan een deel van zijn aandelen in de bank Japan Post Bank (plus 1,9 procent) te verkopen. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de Japanse industriƫle productie in januari met 4,6 procent is gedaald ten opzichte van een maand eerder. Dat was de grootste afname in acht maanden. De winkelverkopen in Japan lieten daarentegen vorige maand een sterker dan verwachte stijging zien.

De Kospi in Seoul won 0,3 procent. De Zuid-Koreaanse fabrikant van materialen om accu's te maken L&F dikte 7 procent aan na een grote order van bijna 3 miljard dollar van de Amerikaanse maker van elektrische auto's Tesla. De All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent, mede dankzij een sterker dan verwachte stijging van de Australische winkelverkopen in januari.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

14 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

14 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

15 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

18 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 dag geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden