Caterpillar profiteert van vraag naar zware machines bouwsector
DEERFIELD (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Caterpillar heeft de afgelopen periode geprofiteerd van een grote vraag uit de bouw- en mijnbouwindustrie. De grootste producent ter wereld van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks had vorig jaar nog flink last van de coronacrisis.
In veel gebieden in de Verenigde Staten zijn woningtekorten en daarom wordt er veel gebouwd. De vraag naar de machines van Caterpillar nam ook in de Europese bouwsector flink toe.
Daarnaast deed de mijnbouwtak het een stuk beter dan vorig jaar. Door de hoge prijzen die de metalen opbrengen wordt er flink geïnvesteerd door mijnbouwers om meer te produceren. De vraag naar machines die worden gebruikt in de mijnbouwindustrie nam wereldwijd toe.
De omzet steeg in het derde kwartaal naar 12,4 miljard dollar (10,7 miljard euro), een kwart meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarop werd een winst voor aftrek van onder meer belastingen geboekt van bijna 1,7 miljard dollar. Dat was op jaarbasis 69 procent meer. De resultaten waren beter dan waar analisten in doorsnee op hadden gerekend. De aanhoudende problemen in de toeleveringsketen en het wereldwijde chiptekort hadden geen groot effect op Caterpillar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.
56 minuten geledenVENETIË (ANP/RTR) - Venetië overweegt om de toeristenbelasting voor dagjesmensen fors te verhogen tot maximaal 30 euro per dag. Nu is dit nog 5 tot 10 euro. Daarnaast wil het stadsbestuur de periode waarin de toeristenbelasting wordt geheven verlengen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat in het actieplan van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) voor snellere woningbouw te weinig maatregelen staan voor de bouw van betaalbare huizen voor bijvoorbeeld starters en senioren. Dergelijke woningen zijn volgens de belangenbehartiger voor huiseigenaren "essentieel" om de doorstroming verder op gang te krijgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
3 uur geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
4 uur geleden