Caterpillar profiteert van vraag naar zware machines bouwsector
DEERFIELD (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Caterpillar heeft de afgelopen periode geprofiteerd van een grote vraag uit de bouw- en mijnbouwindustrie. De grootste producent ter wereld van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks had vorig jaar nog flink last van de coronacrisis.
In veel gebieden in de Verenigde Staten zijn woningtekorten en daarom wordt er veel gebouwd. De vraag naar de machines van Caterpillar nam ook in de Europese bouwsector flink toe.
Daarnaast deed de mijnbouwtak het een stuk beter dan vorig jaar. Door de hoge prijzen die de metalen opbrengen wordt er flink geïnvesteerd door mijnbouwers om meer te produceren. De vraag naar machines die worden gebruikt in de mijnbouwindustrie nam wereldwijd toe.
De omzet steeg in het derde kwartaal naar 12,4 miljard dollar (10,7 miljard euro), een kwart meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarop werd een winst voor aftrek van onder meer belastingen geboekt van bijna 1,7 miljard dollar. Dat was op jaarbasis 69 procent meer. De resultaten waren beter dan waar analisten in doorsnee op hadden gerekend. De aanhoudende problemen in de toeleveringsketen en het wereldwijde chiptekort hadden geen groot effect op Caterpillar.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
15 minuten geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
40 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
59 minuten geledenWALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.
3 uur geleden