Categorie 1 vuurwerk verkoopt 'als een dolle'
DEN HAAG (ANP) - Categorie 1 vuurwerk, het vuurwerk dat als enige nog wel mag worden afgestoken komende jaarwisseling, wint aan populariteit. Bij Huisman Vuurwerk gaat de verkoop van wondertollen, sterretjes en fluitjes "als een dolle" en ook groothandelaar Broekhoff Vuurwerk International ziet een "significante stijging" van de verkoop van het lichte vuurwerk. Tegelijk wachten sommige (web)winkels af of de populariteit genoeg oplevert om open te gaan.
Marcel Schutteman van Broekhoff uit Dronten, die zo’n 350 winkeliers in Nederland van vuurwerk voorziet: "Knetterballen, knetterlinten, fonteintjes: normaal verkopen we het erbij, naast het gewone vuurwerk. Maar dit jaar gaat de verkoop zo hard dat de voorraad op dreigt te raken." Bijbestellen gaat niet op tijd, want alleen al het verschepen uit China kost veertig dagen.
Ook volgens John Elderhorst van Fireworld in Den Haag loopt het storm in zijn online winkel. "Ik heb nog nooit sierpakketten van categorie 1 in de winkel gehad, nu trekken ze het uit je handen. Ze willen wat doen, voor de kinderen, maar je zult zien dat volwassen kerels het straks ook afsteken." Erwin de Roo van Huisman Vuurwerk uit Huissen sluit zich aan bij dat sentiment. "Dat je niet alleen met oliebollen in de kamer staat en de champagnefles het enige is dat knalt."
Online
"We hebben nu al veel verkocht via de winkel, daar gaat een hele stroom weg", aldus De Roo. "Maar online ook, daar plaatsten mensen bestellingen die ze eind van het jaar kunnen ophalen. Dat aantal is net zo groot als we normaal voor categorie 2, het normale vuurwerk, binnenkrijgen." Hij plaatst er wel een kanttekening bij. "De totale inkomsten zijn nog geen 10 procent van wat het normaal is. Normaal verkopen we combinatieboxen waarbij je geniet van een vuurwerkshow van een paar minuten ter waarde van 400 à 500 euro. Het duurste dat ik nu kan verkopen is een categorie 1 pakket voor 25,95 euro."
Reden voor veel webwinkels om de burelen, in ieder geval voorlopig, gesloten te houden. "95 procent van ons assortiment kunnen we nu niet verkopen, dus de vraag is of die 5 procent nog steeds gerealiseerd kan worden als men niets anders kan kopen", verwoordt Rob Tempert van VuurwerkXXL in Voorst de twijfel van sommmige verkopers. "We moeten kijken of het kan de winkel te openen met alleen het lichte vuurwerk."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De afgesloten rijstroken op de A15 richting Maasvlakte zorgden donderdagochtend al vroeg voor extra files, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt, rond 07.00 uur, stond er 12 kilometer file met iets meer dan een uur vertraging. Ook begonnen de files rond 06.30 uur en dat is volgens de woordvoerder vrij vroeg voor deze locatie.
13 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse en Belgische mediabedrijven werken samen aan richtlijnen voor meer transparantie bij het gebruik van AI in beeld-, audio- en videocontent. Onder meer NPO, DPG Media, Mediahuis en Talpa werken op initiatief van Media Campus NL aan een gezamenlijke aanpak. Volgens een woordvoerder van Media Campus NL komen richtlijnen voor AI-gebruik in tekst ook "snel" aan bod.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.
6 uur geledenZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
13 uur geleden