Catawiki verhuist naar voormalig V&D-warenhuis in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse online veilinghuis Catawiki verhuist zijn hoofdkantoor naar de Amsterdamse Kalverstraat. Daar betrekt de onderneming enkele verdiepingen van het voormalige warenhuis van V&D, dat ook een ingang heeft aan het Rokin.
Het gebouw is door vastgoedeigenaar IEF Capital inmiddels omgevormd tot een pand dat geschikt is voor zowel kantoor- als winkelruimte. Catawiki's nieuwe hoofdvestiging beslaat vier verdiepingen.
Catawiki begon in 2008 als een online dienst waar verzamelaars stripboeken en postzegels konden kopen en verkopen. Sindsdien is de site uitgegroeid tot een veilingplaats voor bijzondere objecten. Sieraden, horloges, interieur, decoratie en kunst zijn momenteel de populairste objectcategorieën. Wereldwijd werken er zo'n 750 mensen voor het bedrijf.
Werkwijze
De statutaire vestiging van de onderneming bevond zich tot nu toe in Assen. Het operationele hoofdkantoor was echter al gevestigd in Amsterdam, aan de Trompenburgstraat. Daar gaat Catawiki nu weg.
Volgens het techbedrijf past de nieuwe locatie in het hart van de hoofdstad goed bij de nieuwe manier van werken die momenteel wordt getest. Daarbij komt personeel twee vaste dagen per week op kantoor om samen te werken aan projecten, elkaar te ontmoeten en nieuwe ideeën op te doen. Op de overige dagen mogen de werknemers zelf bepalen waar zij het liefste werken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Heijmans gaat een nieuw studentencomplex bouwen in Utrecht in opdracht van woningcorporatie SSH. De bouw begint volgend jaar en moet in 2029 zijn afgerond. Met de opdracht is zo'n 47 miljoen euro gemoeid. Het nieuwe complex, Ginkgo genaamd, gaat bestaan uit 44 studentenhuizen en biedt woonruimte aan 483 studenten.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever heeft een vacaturestop ingesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De gevechten en economische gevolgen daarvan, zoals hoge olie- en gasprijzen, zorgen volgens het concern achter Dove en Rexona voor veel onzekerheid.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.
53 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.
2 uur geleden