Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Catalonië voert mondmaskerplicht in

Catalonië voert mondmaskerplicht in

BARCELONA (ANP/DPA) - De Spaanse regio Catalonië voert met ingang van donderdag een algemene maskerplicht in uit vrees voor een nieuwe verspreiding van het coronavirus. Regiopremier Quim Torra heeft dit aangekondigd volgens Spaanse media.

Het masker moet ook worden gedragen als er voldoende ruimte is om afstand van elkaar te houden. Mensen moeten volgens de premier een mondmasker dragen tot er een vaccin is gevonden tegen het gevreesde virus. De verplichting geldt voor alle openbare ruimten. Er wordt alleen een uitzondering gemaakt voor mensen die op doktersadvies geen masker dragen.

Afgelopen weekend plaatste Catalonië een streek ten westen van Barcelona met onder meer de stad Lérida in quarantaine. Dat was na een plotseling sterke stijging van het aantal besmettingen. De quarantaine van de regio Segria is de eerste die weer is ingevoerd sinds Spanje met de afbouw van coronamaatregelen is begonnen. In Lérida bereidt de gezondheidszorg voor dat sommige opgenomen coronapatiënten naar bijvoorbeeld Barcelona worden overgebracht om eventueel de plaatselijke ziekenhuizen te ontlasten.

In heel Spanje moet buiten een mondmasker op in ruimten waar mensen geen 1,5 meter afstand van elkaar kunnen houden. Op de meeste stranden worden echter geen mondmaskers gedragen en ook in Spaanse café's en restaurants zijn ze zeldzaam. Het is nog niet duidelijk wat de Catalaanse overheid precies wil op stranden en in de horeca.

Meer uit Buitenland

Terreuronderzoek naar Franse tiener die op schoolleiding schoot

PARIJS (ANP) - Het onderzoek naar het incident op een school nabij Marseille waarbij maandag een leerling een rector en docent verwondde met een jachtgeweer, is overgenomen door de Franse antiterrorisme-aanklager. Dat meldt BFMTV op gezag van dat kantoor. In een verklaring meldt de aanklager dat er aanwijzingen zijn dat de aanval geïnspireerd was door onlinegroepen waarin extreem geweld wordt verheerlijkt.

1 minuut geleden
Rusland arresteert Japanse journalist op verdenking van spionage

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een journalist uit Japan opgepakt op verdenking van spionage. Hij zou voor een Japanse inlichtingendienst informatie hebben verzameld over de Russische defensiecapaciteiten, aldus Russische staatsmedia.

11 minuten geleden
Trump vraagt om ontslag ambassadeur Griekenland na schandalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de ambassadeur in Griekenland, Kimberly Guilfoyle, gevraagd ontslag te nemen. Dat bevestigt de nieuwe woordvoerder Katie Zacharia van het Witte Huis. Guilfoyle is de voormalige verloofde van Trump Jr. en is doelwit van hevige kritiek na beschuldigingen van omkoping.

55 minuten geleden
147 onderwijsmedewerkers gewond sinds begin protesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Sinds het begin van de onderwijsprotesten in Frankrijk zijn 147 medewerkers die in het nationale onderwijs werken, gewond geraakt. Dit meldt het ministerie volgens BFMTV. Het is onduidelijk of deze medewerkers zelf deelnamen aan de demonstraties.

1 uur geleden
Schrijver Orélien ontkent AI-gebruik, geeft plagiaat toe

PARIJS (ANP/AFP) - De Haïtiaans-Canadese schrijver Thélyson Orélien ontkent dat hij AI heeft gebruikt om zijn goedverkopende roman C'était ça ou mourir (Nederlandse titel: Het was vluchten of sterven) te schrijven. Hij werd vorige maand beschuldigd van het gebruik van AI, waarop zijn nominatie voor een belangrijke Franse literaire prijs werd ingetrokken.

1 uur geleden
MI5: Iran en Rusland voeren meer hybride acties uit op VK

LONDEN (ANP/RTR) - Iran en Rusland voeren steeds meer hybride acties uit op het Verenigd Koninkrijk, stelt de directeur van de Britse veiligheidsdienst MI5, Ken McCallum. MI5 is nu meer tijd kwijt aan statelijke dreigingen dan tijdens de Koude Oorlog.

3 uur geleden
Coalitievorming links blok mislukt na verkiezingswinst in Zweden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De linkse oppositiepartijen in Zweden zijn een maand na de verkiezingen er niet in geslaagd een coalitie te vormen. Partijleider Magdalena Andersson van de Sociaaldemocraten verkondigde dinsdag dat de partijen niet tot een akkoord zijn gekomen.

4 uur geleden