
Catalonië versoepelt maatregelen in en rond Lérida
LÉRIDA/BARCELONA (ANP) - De Catalaanse regering versoepelt weer de strenge maatregelen in een regio ten westen van Barcelona die gold als het centrum van een nieuwe uitbraak van het coronavirus in Catalonië. De strengste beperkingen in de bewegingsvrijheid komen volgens plaatselijke media met ingang van donderdag te vervallen en worden in lijn gebracht met de coronamaatregelen elders in Catalonië, inclusief Barcelona.
Lérida en een aantal gemeenten ten westen en zuidwesten van de stad waren half juli weer onder een strenge lockdown geplaatst als gevolg van relatief veel nieuwe besmettingen van het coronavirus. Maar volgens de Catalaanse premier Quim Torra heeft de regering de nieuwe uitbraak onder controle en wordt de strenge lockdown in de streek van Lérida weer ingetrokken. Torra beklemtoonde dat het aantal nieuwe besmettingen tot staan is gebracht dankzij de lockdown. Het reproductiegetal van het virus, of het aantal besmettingen dat een patiënt gemiddeld veroorzaakt, is in de zwaar getroffen regio van Lérida teruggebracht tot één.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne zegt klaar te zijn voor nieuwe directe gesprekken met Rusland, maar wil dan wel eerst de voorwaarden voor een bestand zien die het Kremlin heeft opgesteld. Moskou stelde voor om maandag nieuwe besprekingen te houden in Istanbul.
49 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - "Hordes hongerige mensen" hebben woensdagmiddag ingebroken bij een opslagpunt van het Wereldvoedselprogramma (WFP) in de Gazastrook, meldt de VN-organisatie. Daarbij zouden volgens de eerste berichten twee doden zijn gevallen.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil maandag opnieuw met Oekraïne in gesprek over een mogelijk bestand. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei woensdag dat Rusland die datum voorstelt en dat de ontmoeting opnieuw in Istanbul zou kunnen plaatsvinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan geen visa meer verlenen aan buitenlandse functionarissen die berichten van Amerikanen op sociale media zouden "censureren", kondigde minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio aan. Hij zegt de vrijheid van meningsuiting te willen beschermen en wil niet dat andere landen regels opleggen aan Amerikaanse techbedrijven en socialemediaplatforms.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Hamasleider Mohammed Sinwar is op 13 mei gedood bij een Israëlische luchtaanval, zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De Israëlische regering ging daar al langer van uit, maar Netanyahu zegt er nu bevestiging van te hebben.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangedrongen op een uitnodiging voor de komende NAVO-top in Den Haag. Hij waarschuwde in Berlijn dat het uitsluiten van zijn land een overwinning zou betekenen voor Rusland.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - De Georgische oud-premier en machtigste man van het land, Bidzina Ivanisjvili, heeft vorige week een ontmoeting met de Amerikaanse ambassadeur geweigerd. De gezant wilde een boodschap van de regering van president Donald Trump overbrengen over de te nemen stappen voor herstel van de relatie met de Verenigde Staten.
7 uur geleden