
Catalonië stelt verkiezingen uit tot eind mei
BARCELONA (ANP/AFP) - Catalonië verplaatst de verkiezingen die vervroegd op 14 februari zouden worden gehouden naar 30 mei. Leiders van de regerende separatistische partijen in de Spaanse regio voeren de coronacrisis aan als reden voor het uitstel.
De verkiezingen werden vorig najaar aangekondigd na de veroordeling van Quim Torra, de separatistische regeringsleider van Catalonië. Het Spaanse Hooggerechtshof zette hem wegens ongehoorzaamheid uit zijn ambt omdat hij in 2019 had geweigerd separatistische symbolen van publieke gebouwen te verwijderen, waaronder een spandoek van de Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging.
Volgens Torra was het vonnis een politiek gemotiveerde stap om de Catalaanse regering omver te werpen. Hij mag door de veroordeling anderhalf jaar geen openbaar ambt bekleden.
Voorzitter van het Catalaanse parlement Roger Torrent zei direct dat vervroegde regionale verkiezingen worden gehouden. De rijke opstandige regio hield drie jaar geleden een onrechtmatig onafhankelijkheidsreferendum, waardoor de relatie met de nationale regering in Madrid verder verslechterde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - Iran en Israël hebben elkaar in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw bestookt met raketten. Kort na 02.30 uur lokale tijd waarschuwde de Israëlische krijgsmacht voor nieuwe luchtaanvallen uit Iran. In onder meer Tel Aviv en de bezette Westelijke Jordaanoever gingen luchtalarmen af.
1 uur geledenJENA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Na meer dan drie maanden detentie is vrijdag de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil in de Verenigde Staten vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter had eerder op de dag zijn vrijlating bevolen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag opnieuw de directeur van de Nationale Inlichtingendiensten Tulsi Gabbard tegengesproken over inlichtingen rond het nucleaire programma van Iran. In maart stelde Gabbard tegenover het Congres dat er geen bewijs is dat Iran een kernwapen ontwikkelt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.
10 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.
11 uur geleden