Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Catalonië beperkt watergebruik door aanhoudende droogte

Catalonië beperkt watergebruik door aanhoudende droogte

BARCELONA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De autoriteiten in Catalonië nemen maatregelen om water te besparen, door de aanhoudende droogte. Er wordt een verbod ingesteld op activiteiten als het wassen van auto's en het bijvullen van lege zwembaden met kraanwater. Dat gaat gelden voor de circa 6 miljoen inwoners van zo'n tweehonderd plaatsen en steden in de kustregio, waaronder Barcelona.

De hoeveelheid water die burgers per dag mogen gebruiken, wordt verlaagd van 210 liter naar 200 liter. Boeren moeten op het land zelfs 80 procent minder water gaan gebruiken. De regionale leider Pere Aragonès kondigde de zogenoemde droogtenoodtoestand af nadat het waterpeil in reservoirs onder de grens was gezakt van 16 procent.

"We hebben nog nooit zo'n lange en intense periode van droogte gehad sinds de regenval wordt bijgehouden", zei Aragonès op een persconferentie. Als geen verbetering optreedt, kunnen strengere maatregelen volgen. Dan wordt het watergebruik in de welvarende kustregio nog verder teruggebracht.

In Catalonië wordt gevreesd voor een 'Dag Nul' waarop de situatie zo nijpend is dat water per schip moet worden aangevoerd. De autoriteiten zien dat niet als een structurele oplossing. Er worden miljarden uitgetrokken om de regio minder afhankelijk te maken van regen. Zo wordt geïnvesteerd in ontziltingsinstallaties, waar zoet water wordt gewonnen uit ondrinkbaar zout water.

Meer uit Buitenland

Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

6 minuten geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

32 minuten geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

47 minuten geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

1 uur geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

1 uur geleden
Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

3 uur geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

4 uur geleden