Catalaanse politicus Junqueras in beroep bij EU-hof
LUXEMBURG (ANP) - De Catalaanse separatist Oriol Junqueras heeft bij het Gerecht van de EU, onderdeel van het Europees Hof van Justitie, beroep aangetekend tegen de beslissing van het Europees Parlement om zijn status als lid van het parlement niet te erkennen. Ook vraagt hij het hof om maatregelen tegen dat besluit, tot de rechters in Luxemburg definitief uitspraak hebben gedaan. Dat heeft een woordvoerder van het hof bekendgemaakt.
Het EU-parlement ontnam de Catalaan eerder deze maand zijn zetel en daarmee de immuniteit waar hij volgens het EU-hof wel recht op had na zijn verkiezing in mei. Parlementsvoorzitter David Sassoli nam die stap nadat het Spaanse hooggerechtshof had geoordeeld dat Junqueras niet vrij hoeft te worden gelaten. Hij zit een gevangenisstraf uit van dertien jaar vanwege zijn betrokkenheid bij een illegaal referendum over de onafhankelijkheid van Catalonië. De separatist zat in voorarrest toen hij werd gekozen voor het EU-parlement. Madrid stond hem niet toe zijn parlementszetel in te nemen.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
4 uur geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
5 uur geleden