Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Catalaans parlement neemt regeringsleider zetel af

Catalaans parlement neemt regeringsleider zetel af

BARCELONA (ANP/AFP) - Het Catalaanse parlement heeft premier Quim Torra zijn parlementszetel afgenomen, nadat een rechter Torra had veroordeeld. Torra eiste vergeefs van voorzitter Roger Torrent "zijn rechten als volksvertegenwoordiger te beschermen". Vooralsnog blijft hij wel regiopremier.

Torra werd afgelopen maand door het Catalaanse hooggerechtshof gediskwalificeerd als gekozen bestuurder voor een periode van anderhalf jaar. Hij kreeg ook een boete van 30.000 euro. Hij is in hoger beroep gegaan, maar de kiesraad eist dat hij meteen opstapt. Torra kreeg de straf, omdat hij voor en tijdens de verkiezingen in april 2019 geen gehoor gaf aan het bevel van de nationale kiesraad om separatistische symbolen te verwijderen uit stembureaus.

De partij van Torra, Samen voor Catalonië (JxCat), en Republikeins Links (ERC) regeren samen, maar hebben conflicten over het te voeren beleid en kampen met een slinkende aanhang. De ERC, waar ook Torrent toebehoort, heeft zich maandag achter het voorstel geschaard om Torra zijn zetel af te nemen.

Meer uit Buitenland

President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

20 minuten geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

3 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

3 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

4 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

5 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

5 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

6 uur geleden