Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Castellanos helpt Barcelona en scoort viermaal tegen Real Madrid

Castellanos helpt Barcelona en scoort viermaal tegen Real Madrid

GIRONA (ANP) - Valentín Castellanos heeft Real Madrid het laatste sprankje hoop op de landstitel ontnomen. De spits uit Argentinië was met vier doelpunten verantwoordelijk voor de verrassende zege van Girona op de huidige nummer 2 van La Liga (4-2).

Koploper FC Barcelona kan woensdag de voorsprong op Real Madrid nog verder vergroten. Bij een zege op Rayo Vallecano loopt het verschil met de naaste concurrent op naar 14 punten. Real Madrid is nog actief in de Champions League, waarin Manchester City de tegenstander in de halve finales is. De club stuit over anderhalve week ook nog op Osasuna in de finale van de Spaanse beker.

De 24-jarige Castellanos kopte Girona in de 12e minuut op voorsprong, na een afgemeten voorzet van Miguel Gutiérrez. Hij verdubbelde de score in de 24e minuut. Na de 2-1 van Vinícius Júnior maakte de Argentijn in de openingsfase van de tweede helft het derde doelpunt van de thuisploeg. De aanvaller, gehuurd van New York City, kopte Girona na ruim een uur ook nog naar 4-1. Hij kreeg 10 minuten later een publiekswissel. Lucas Vázquez scoorde in de slotfase nog voor Real, na een prachtige assist van Vinícius Júnior.

Esteban Echaverría

Castellanos is de eerste speler sinds Esteban Echaverría die in een competitieduel met Real Madrid minimaal vier keer doel heeft getroffen. De Spanjaard scoorde in 1947 vijfmaal voor Oviedo tegen Real.

Real Madrid speelde zonder de geblesseerde spits Karim Benzema en de zieke doelman Thibaut Courtois.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

2 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

2 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

2 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

4 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

4 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

4 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

6 uur geleden