Castelein blijft langer topman Havenbedrijf Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Allard Castelein blijft nog anderhalf jaar president-directeur van het Havenbedrijf Rotterdam. Hij is door de aandeelhouders benoemd voor een derde termijn. Die loopt tot de zomer van 2023 en dan verlaat hij het bedrijf.
Castelein begon op 1 januari 2014 als president-directeur. Eind dit jaar loopt zijn tweede termijn af. Het Havenbedrijf Rotterdam geeft aan dat het normaal gebruikelijk is om bestuurders voor twee termijnen te benoemen, maar dat er vanwege onder meer de coronacrisis en de energietransitie voor gekozen is om Castelein een extra termijn te behouden.
De haven had in eerste instantie veel last van wegvallende goederenstromen toen de wereldeconomie door de coronacrisis stilviel, maar toen het herstel kwam werd het juist erg druk met schepen uit met name Azië.
Ook de energietransitie is een belangrijk thema voor Rotterdam. De haven is nu nog goed voor de import van brandstoffen als kolen en de productie van brandstoffen en chemicaliën in de aanwezige raffinaderijen. Castelein laat weten dat Rotterdam "een grote bijdrage kan leveren aan de verduurzaming en het verdienvermogen van Nederland". De haven werkt onder meer mee aan systemen voor CO2-opslag en wil een grote rol gaan spelen op het gebied van groene waterstof.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING kan definitief doorgaan. De rechtbank in Amsterdam heeft de milieuorganisatie ontvankelijk verklaard en alle argumenten die de bank daartegen had ingebracht afgewezen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
11 uur geleden