Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Castelein blijft langer topman Havenbedrijf Rotterdam

Castelein blijft langer topman Havenbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Allard Castelein blijft nog anderhalf jaar president-directeur van het Havenbedrijf Rotterdam. Hij is door de aandeelhouders benoemd voor een derde termijn. Die loopt tot de zomer van 2023 en dan verlaat hij het bedrijf.

Castelein begon op 1 januari 2014 als president-directeur. Eind dit jaar loopt zijn tweede termijn af. Het Havenbedrijf Rotterdam geeft aan dat het normaal gebruikelijk is om bestuurders voor twee termijnen te benoemen, maar dat er vanwege onder meer de coronacrisis en de energietransitie voor gekozen is om Castelein een extra termijn te behouden.

De haven had in eerste instantie veel last van wegvallende goederenstromen toen de wereldeconomie door de coronacrisis stilviel, maar toen het herstel kwam werd het juist erg druk met schepen uit met name Azië.

Ook de energietransitie is een belangrijk thema voor Rotterdam. De haven is nu nog goed voor de import van brandstoffen als kolen en de productie van brandstoffen en chemicaliën in de aanwezige raffinaderijen. Castelein laat weten dat Rotterdam "een grote bijdrage kan leveren aan de verduurzaming en het verdienvermogen van Nederland". De haven werkt onder meer mee aan systemen voor CO2-opslag en wil een grote rol gaan spelen op het gebied van groene waterstof.

Meer uit Financieel

Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 minuten geleden
Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

38 minuten geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

40 minuten geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

1 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

2 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

2 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

2 uur geleden