CAS wijst beroep Rusland over medaille kunstrijdster Valieva af
PARIJS (ANP/RTR) - Sporttribunaal CAS heeft het Russische beroep verworpen tegen de beslissing om het land de gouden teammedaille op de Olympische Spelen van Beijing in 2022 af te pakken.
Het CAS had kunstrijdster Kamila Valieva in januari voor vier jaar geschorst na een positieve dopingtest, met ingang van december 2021. Door dat besluit raakte het Russische Olympische Comité (ROC) ook de gouden medaille in de teamwedstrijd kwijt, bijna twee jaar na afloop van de Spelen. Het ROC, de betrokken kunstrijders en de bond voor het kunstschaatsen van Rusland waren tegen die beslissing in beroep gegaan.
"Na de hoorzitting die plaatsvond op 12 juni heeft het panel overlegd en is tot de conclusie gekomen dat de resultaten van Valieva bij het olympische teamevent in het kunstrijden terecht zijn geschrapt en dat het schaatsteam van ROC niet de gouden medaille had moeten krijgen."
VS en Japan
Schaatsbond ISU juicht de beslissing van het CAS toe. De ISU bevestigt hiermee de uitslag voor het goud en zilver in de teamwedstrijd. Het definitieve besluit over het brons is nog afhankelijk van de beslissing van het CAS over een beroep van Canada, meldt de schaatsbond. Rusland was door de aftrek van de score van Valieva naar de derde plaats gezakt. Maar de Canadese schaatsers die als vierde waren geëindigd, vinden dat zij recht hebben op het brons en gingen tegen die uitslag in beroep.
Het Internationaal Olympisch Comité laat weten dat de beslissing van het CAS net op tijd is gekomen om de uitreiking van het goud en zilver aan respectievelijk de VS en Japan de komende weken mogelijk te maken tijdens de Olympische Spelen van Parijs. "Het IOC zal nu samenwerken met de Amerikaanse en Japanse olympische comités om de atleten naar Parijs te halen voor de ceremonie. We zijn blij dat deze mogelijkheid aan de atleten kan worden geboden, die, helaas, zo lang moesten wachten op hun medailles door de juridische nasleep", aldus het IOC op X.
Het ROC liet weten extreem teleurgesteld te zijn. De Russen overwegen verdere stappen om de rechten en belangen van Russische atleten te waarborgen. "We maakten ons geen illusies over deze zaak door vergelijkbare zaken en beroepen van Russische kant in meer dan drie jaar", aldus het ROC.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
11 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
23 uur geleden