Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire

CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire

MADRID (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS schorst de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor drie jaar. Daarmee gaat de instantie mee met de veroordeling van voetbalbond FIFA, die hem eerder al eenzelfde schorsing oplegde. Rubiales is geschorst om het kusincident tijdens de prijsuitreiking van het WK voetbal voor vrouwen.

De Spanjaard kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso zonder haar toestemming. Dat zorgde voor veel ophef. Na het incident vertrok Rubiales uiteindelijk met tegenzin. De 46-jarige oud-bestuurder gaat in beroep tegen de schorsing van drie jaar, zo meldden Spaanse media.

Het CAS schorst Rubiales niet alleen om de ongewenste kus met Hermoso. Ook veroordeelt het sporttribunaal het gedrag van Rubiales tijdens de WK-finale voor vrouwen. Toen greep hij in zijn blijdschap op de tribune naar zijn eigen geslachtsdeel, wat ook leidde tot commotie. Voor beide incidenten wordt hij nu anderhalf jaar geschorst. In totaal komt dat neer op een schorsing van drie jaar, waarin hij geen officiële bestuursfunctie in het voetbal mag bekleden.

Meer uit Voetbal

Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

46 minuten geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

47 minuten geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

1 uur geleden
Trainer Arbeloa bevestigt vertrek bij Real Madrid na laatste duel

MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.

1 uur geleden
Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

1 uur geleden
Fans Willem II toch welkom bij play-offduel in Volendam

TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.

1 uur geleden
Voetbalclub Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.

2 uur geleden