CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire
MADRID (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS schorst de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor drie jaar. Daarmee gaat de instantie mee met de veroordeling van voetbalbond FIFA, die hem eerder al eenzelfde schorsing oplegde. Rubiales is geschorst om het kusincident tijdens de prijsuitreiking van het WK voetbal voor vrouwen.
De Spanjaard kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso zonder haar toestemming. Dat zorgde voor veel ophef. Na het incident vertrok Rubiales uiteindelijk met tegenzin. De 46-jarige oud-bestuurder gaat in beroep tegen de schorsing van drie jaar, zo meldden Spaanse media.
Het CAS schorst Rubiales niet alleen om de ongewenste kus met Hermoso. Ook veroordeelt het sporttribunaal het gedrag van Rubiales tijdens de WK-finale voor vrouwen. Toen greep hij in zijn blijdschap op de tribune naar zijn eigen geslachtsdeel, wat ook leidde tot commotie. Voor beide incidenten wordt hij nu anderhalf jaar geschorst. In totaal komt dat neer op een schorsing van drie jaar, waarin hij geen officiële bestuursfunctie in het voetbal mag bekleden.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
19 uur geleden