Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire

CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire

MADRID (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS schorst de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor drie jaar. Daarmee gaat de instantie mee met de veroordeling van voetbalbond FIFA, die hem eerder al eenzelfde schorsing oplegde. Rubiales is geschorst om het kusincident tijdens de prijsuitreiking van het WK voetbal voor vrouwen.

De Spanjaard kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso zonder haar toestemming. Dat zorgde voor veel ophef. Na het incident vertrok Rubiales uiteindelijk met tegenzin. De 46-jarige oud-bestuurder gaat in beroep tegen de schorsing van drie jaar, zo meldden Spaanse media.

Het CAS schorst Rubiales niet alleen om de ongewenste kus met Hermoso. Ook veroordeelt het sporttribunaal het gedrag van Rubiales tijdens de WK-finale voor vrouwen. Toen greep hij in zijn blijdschap op de tribune naar zijn eigen geslachtsdeel, wat ook leidde tot commotie. Voor beide incidenten wordt hij nu anderhalf jaar geschorst. In totaal komt dat neer op een schorsing van drie jaar, waarin hij geen officiële bestuursfunctie in het voetbal mag bekleden.

Meer uit Voetbal

Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

18 minuten geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

58 minuten geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

2 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

7 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

16 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

17 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

17 uur geleden