Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire

CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire

MADRID (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS schorst de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor drie jaar. Daarmee gaat de instantie mee met de veroordeling van voetbalbond FIFA, die hem eerder al eenzelfde schorsing oplegde. Rubiales is geschorst om het kusincident tijdens de prijsuitreiking van het WK voetbal voor vrouwen.

De Spanjaard kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso zonder haar toestemming. Dat zorgde voor veel ophef. Na het incident vertrok Rubiales uiteindelijk met tegenzin. De 46-jarige oud-bestuurder gaat in beroep tegen de schorsing van drie jaar, zo meldden Spaanse media.

Het CAS schorst Rubiales niet alleen om de ongewenste kus met Hermoso. Ook veroordeelt het sporttribunaal het gedrag van Rubiales tijdens de WK-finale voor vrouwen. Toen greep hij in zijn blijdschap op de tribune naar zijn eigen geslachtsdeel, wat ook leidde tot commotie. Voor beide incidenten wordt hij nu anderhalf jaar geschorst. In totaal komt dat neer op een schorsing van drie jaar, waarin hij geen officiële bestuursfunctie in het voetbal mag bekleden.

Meer uit Voetbal

Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

7 minuten geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

10 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

15 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden