CAS volgt FIFA en schorst Rubiales voor drie jaar om kusaffaire
MADRID (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS schorst de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales voor drie jaar. Daarmee gaat de instantie mee met de veroordeling van voetbalbond FIFA, die hem eerder al eenzelfde schorsing oplegde. Rubiales is geschorst om het kusincident tijdens de prijsuitreiking van het WK voetbal voor vrouwen.
De Spanjaard kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso zonder haar toestemming. Dat zorgde voor veel ophef. Na het incident vertrok Rubiales uiteindelijk met tegenzin. De 46-jarige oud-bestuurder gaat in beroep tegen de schorsing van drie jaar, zo meldden Spaanse media.
Het CAS schorst Rubiales niet alleen om de ongewenste kus met Hermoso. Ook veroordeelt het sporttribunaal het gedrag van Rubiales tijdens de WK-finale voor vrouwen. Toen greep hij in zijn blijdschap op de tribune naar zijn eigen geslachtsdeel, wat ook leidde tot commotie. Voor beide incidenten wordt hij nu anderhalf jaar geschorst. In totaal komt dat neer op een schorsing van drie jaar, waarin hij geen officiële bestuursfunctie in het voetbal mag bekleden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
20 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
19 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden