Cartoonist Jos Collignon stopt na 44 jaar bij de Volkskrant
AMSTERDAM (ANP) - Cartoonist Jos Collignon stopt na 44 jaar bij de Volkskrant. De 73-jarige illustrator maakt op 13 juli zijn laatste tekening voor de krant, heeft hij dinsdag gezegd in het NPO Radio 1-programma MISCHA!.
Volgens Collignon heeft de hoofdredactie hem recent te kennen gegeven dat de krant wil vernieuwen. "Het was een uitstekend gesprek, waarin ik breed begrip kreeg van de hoofdredactie. Maar aan het einde vertelde hij wel dat hij mij kwijt wilde."
De tekenaar kreeg de afgelopen tijd kritiek op een aantal cartoons. De Volkskrant verwijderde een tekening omdat deze volgens hoofdredacteur Pieter Klok "stereotyperend" over Marokkanen was. Sinds dit incident wilde de hoofdredactie van de krant tekeningen over "gevoelige onderwerpen" voor publicatie zien. In november ontstond commotie over een cartoon over antisemitisme en de oorlog in Gaza.
'Misschien nooit meer'
"Ik ben toch het steentje in de schoen", aldus Collignon in MISCHA!. "Dat accepteer ik. De hoofdredacteur reageert zoals hij denkt dat hij moet reageren." De cartoonist is wel teleurgesteld over het besluit. "Maar ik doe dit al 44 jaar, de lezers kennen mij. Als ik nu mijn punt nog niet gemaakt heb, dan lukt me dat nooit meer."
Collignon maakt al 47 jaar spotprenten over de actualiteit. Tot 1980 werkte hij voor NRC Handelsblad. Wat hij na zijn afscheid van de Volkskrant gaat doen, weet hij nog niet. "Misschien teken ik wel nooit meer. Voor sommige collega's is het hun lust en hun leven, die zouden doodgaan als ze niet meer zouden kunnen tekenen. Dat heb ik helemaal niet."
De Volkskrant reageert vooralsnog niet om een verzoek tot commentaar. Collignon won diverse prijzen voor zijn werk, waaronder de Inktspotprijs en de Grote Prijs van Press Cartoon Europe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Susan Smit gaat de onvoorwaardelijke steun van haar 'zuster in de kunst' Yvonne Keuls missen. Dat zegt de schrijfster van onder meer Tropenbruid naar aanleiding van het overlijden van Keuls, zondagavond. "Het zusterschap was voor haar geen holle kreet. Ze heeft er haar leven naar vormgegeven", zegt Smit.
48 minuten geledenEIJSDEN/MARGRATEN (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joseph Popolo, heeft maandag een kennismakingsgesprek met de burgemeester van Eijsden-Margraten, Alain Krijnen. Dat zegt een woordvoerder van die gemeente.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
8 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
10 uur geleden