Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carter krijgt staatsbegrafenis op 9 januari

Carter krijgt staatsbegrafenis op 9 januari

WASHINGTON (ANP) - De zondag overleden voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter krijgt een staatsbegrafenis op donderdag 9 januari. Dat meldt een woordvoerder van het Witte Huis. Hij werd 100 jaar oud. De uitvaartdienst wordt gehouden in de Washington National Cathedral.

Carter was van januari 1977 tot januari 1981 president namens de Democraten nadat hij de zittende Republikeinse president Gerald Ford had verslagen in de Amerikaanse verkiezingen van 1976. Vier jaar later verloor hij het presidentschap aan zijn Republikeinse uitdager Ronald Reagan.

Een colonne zal Carter van zijn geboorteplaats Plains, Georgia, naar Atlanta brengen, waar mensen zaterdag en zondag afscheid kunnen nemen in het Carter Presidential Center. Hij wordt op 6 januari naar Washington gevlogen om opgebaard te worden in het Amerikaanse Capitool. Na de dienst in de kathedraal wordt Carter teruggebracht naar Georgia voor de begrafenis.

De dag van de uitvaart is in de Verenigde Staten ook een dag van nationale rouw voor de overleden Jimmy Carter, zo maakte president Joe Biden eerder maandag bekend. Als eerbetoon hangen ook sinds zondag de vlaggen op overheidsgebouwen, marineschepen, militaire bases, ambassades en consulaten dertig dagen lang halfstok.

Meer uit Buitenland

Le Parisien: vierde verdachte juwelenroof Louvre aangehouden

PARIJS (ANP/RTR) - Een vierde verdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie.

10 minuten geleden
Pakistan weerspreekt luchtaanvallen op Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".

37 minuten geleden
Europees Parlement wil dat Hongarije stemrecht wordt ontnomen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement vindt dat de EU-lidstaten harder tegen Hongarije moeten optreden door Hongarije het stemrecht te ontnemen. Een voorstel daartoe van de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen. De lidstaten spreken er al jaren over, maar tot onvrede van het Europees Parlement blijft een besluit uit.

1 uur geleden
Lavrov waarschuwt voor aanpassingen vredesvoorstel Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland waarschuwt dat het vredesplan voor Oekraïne van de Amerikaanse president Donald Trump kan worden aangepast, maar dat het wel moet blijven "in de geest" van wat Trump en president Vladimir Poetin in augustus tijdens een korte topconferentie in Alaska hebben afgesproken.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met EU-defensieprogramma

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.

2 uur geleden
Economie Gaza verwoest, overlevingskansen bedreigd volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.

2 uur geleden
Oekraïne wil nog voor eind november naar VS voor deal met Trump

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

3 uur geleden