Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carrière boogschutter Van den Berg eindigt in tweede ronde Spelen

Carrière boogschutter Van den Berg eindigt in tweede ronde Spelen

TOKIO (ANP) - De carrière van handboogschutter Sjef van den Berg zit er op. De 26-jarige Brabander bleef op de Olympische Spelen van Tokio steken in de tweede ronde van het individuele toernooi. Van den Berg verloor met 7-1 van de Braziliaan Marcus D'Almeida (27-27 29-26 28-27 26-24).

Zo eindigt de loopbaan van Van den Berg zonder olympische medaille. De Brabander, die jaren tot de beste handboogschutters ter wereld behoorde, eindigde bij de Spelen van Rio 2016 als vierde. Hij greep maandag in Tokio met Steve Wijler en Gijs Broeksma ook net naast eremetaal in de landenwedstrijd.

Van den Berg kreeg in de wedstrijd tegen Japan om het brons de kans om Nederland de overwinning te bezorgen. Hij had daarvoor minimaal een 9 moeten schieten, maar zijn pijl belandde in de 8. Het Oranje-trio verloor vervolgens in de shoot-off. Van den Berg nam de schuld op zich voor het missen van brons. "Het voelt voor mij heel erg dat ik het heb verpest. Dit was mijn laatste kans op een teammedaille. Ik neem het mezelf kwalijk."

Zilveren medaille

De voormalige nummer 2 van de wereld, die nu op plek 14 staat, had zich als achtste gekwalificeerd voor het individuele toernooi. Van den Berg moest het in de kwalificatie afleggen tegen Wijler, die meer punten bij elkaar schoot en daardoor met Gabriela Schloesser de gemengde landenwedstrijd mocht schieten. Dat duo pakte een zilveren medaille.

Van den Berg begon zijn jacht op een individuele medaille met een overwinning van 7-3 op de Fransman Jean-Charles Valladont, die hem in Rio in de halve finales had verslagen. Het afscheidstoernooi van Van den Berg eindigde daarna echter tegen D'Almeida. Broeksma werd ook uitgeschakeld in de tweede ronde, hij verloor van de Japanner Takaharu Furukawa. De beslissing viel in de shoot-off; Broeksma schoot zijn pijl in de 9, Furukawa raakte de 10.

Wijler, als zesde geplaatst, komt donderdag voor het eerst individueel in actie. Dat geldt voor Schloesser bij de vrouwen.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

4 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

5 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

7 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

8 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

10 uur geleden