Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carrière boogschutter Van den Berg eindigt in tweede ronde Spelen

Carrière boogschutter Van den Berg eindigt in tweede ronde Spelen

TOKIO (ANP) - De carrière van handboogschutter Sjef van den Berg zit er op. De 26-jarige Brabander bleef op de Olympische Spelen van Tokio steken in de tweede ronde van het individuele toernooi. Van den Berg verloor met 7-1 van de Braziliaan Marcus D'Almeida (27-27 29-26 28-27 26-24).

Zo eindigt de loopbaan van Van den Berg zonder olympische medaille. De Brabander, die jaren tot de beste handboogschutters ter wereld behoorde, eindigde bij de Spelen van Rio 2016 als vierde. Hij greep maandag in Tokio met Steve Wijler en Gijs Broeksma ook net naast eremetaal in de landenwedstrijd.

Van den Berg kreeg in de wedstrijd tegen Japan om het brons de kans om Nederland de overwinning te bezorgen. Hij had daarvoor minimaal een 9 moeten schieten, maar zijn pijl belandde in de 8. Het Oranje-trio verloor vervolgens in de shoot-off. Van den Berg nam de schuld op zich voor het missen van brons. "Het voelt voor mij heel erg dat ik het heb verpest. Dit was mijn laatste kans op een teammedaille. Ik neem het mezelf kwalijk."

Zilveren medaille

De voormalige nummer 2 van de wereld, die nu op plek 14 staat, had zich als achtste gekwalificeerd voor het individuele toernooi. Van den Berg moest het in de kwalificatie afleggen tegen Wijler, die meer punten bij elkaar schoot en daardoor met Gabriela Schloesser de gemengde landenwedstrijd mocht schieten. Dat duo pakte een zilveren medaille.

Van den Berg begon zijn jacht op een individuele medaille met een overwinning van 7-3 op de Fransman Jean-Charles Valladont, die hem in Rio in de halve finales had verslagen. Het afscheidstoernooi van Van den Berg eindigde daarna echter tegen D'Almeida. Broeksma werd ook uitgeschakeld in de tweede ronde, hij verloor van de Japanner Takaharu Furukawa. De beslissing viel in de shoot-off; Broeksma schoot zijn pijl in de 9, Furukawa raakte de 10.

Wijler, als zesde geplaatst, komt donderdag voor het eerst individueel in actie. Dat geldt voor Schloesser bij de vrouwen.

Meer uit Sport

Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

17 minuten geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

57 minuten geleden
Tennisster Sabalenka verslaat Keys in kwartfinales Brisbane

BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.

8 uur geleden
Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

1 dag geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

1 dag geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

1 dag geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

1 dag geleden