Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carrière boogschutter Van den Berg eindigt in tweede ronde Spelen

Carrière boogschutter Van den Berg eindigt in tweede ronde Spelen

TOKIO (ANP) - De carrière van handboogschutter Sjef van den Berg zit er op. De 26-jarige Brabander bleef op de Olympische Spelen van Tokio steken in de tweede ronde van het individuele toernooi. Van den Berg verloor met 7-1 van de Braziliaan Marcus D'Almeida (27-27 29-26 28-27 26-24).

Zo eindigt de loopbaan van Van den Berg zonder olympische medaille. De Brabander, die jaren tot de beste handboogschutters ter wereld behoorde, eindigde bij de Spelen van Rio 2016 als vierde. Hij greep maandag in Tokio met Steve Wijler en Gijs Broeksma ook net naast eremetaal in de landenwedstrijd.

Van den Berg kreeg in de wedstrijd tegen Japan om het brons de kans om Nederland de overwinning te bezorgen. Hij had daarvoor minimaal een 9 moeten schieten, maar zijn pijl belandde in de 8. Het Oranje-trio verloor vervolgens in de shoot-off. Van den Berg nam de schuld op zich voor het missen van brons. "Het voelt voor mij heel erg dat ik het heb verpest. Dit was mijn laatste kans op een teammedaille. Ik neem het mezelf kwalijk."

Zilveren medaille

De voormalige nummer 2 van de wereld, die nu op plek 14 staat, had zich als achtste gekwalificeerd voor het individuele toernooi. Van den Berg moest het in de kwalificatie afleggen tegen Wijler, die meer punten bij elkaar schoot en daardoor met Gabriela Schloesser de gemengde landenwedstrijd mocht schieten. Dat duo pakte een zilveren medaille.

Van den Berg begon zijn jacht op een individuele medaille met een overwinning van 7-3 op de Fransman Jean-Charles Valladont, die hem in Rio in de halve finales had verslagen. Het afscheidstoernooi van Van den Berg eindigde daarna echter tegen D'Almeida. Broeksma werd ook uitgeschakeld in de tweede ronde, hij verloor van de Japanner Takaharu Furukawa. De beslissing viel in de shoot-off; Broeksma schoot zijn pijl in de 9, Furukawa raakte de 10.

Wijler, als zesde geplaatst, komt donderdag voor het eerst individueel in actie. Dat geldt voor Schloesser bij de vrouwen.

Meer uit Sport

Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

13 minuten geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

15 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

15 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

15 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

17 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

22 uur geleden