
Carrie Underwood treedt op tijdens inauguratie Donald Trump
WASHINGTON (ANP) - Countryzangeres Carrie Underwood treedt volgende week in Washington D.C. op tijdens de inauguratie van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump en vicepresident J.D. Vance. Dat meldden diverse Amerikaanse media.
Underwood, in 2005 de winnares van talentenjacht American Idol, gaat op 20 januari het lied America the Beautiful zingen. Ze wordt daarbij bijgestaan door het Armed Forces Choir en de United States Naval Academy Glee Club. De zangeres vertolkt het patriottische lied tussen de eedafleggingen van Vance en Trump in.
Bij de vorige inauguratie van Trump als president in 2017, was Jackie Evancho een van de bekendste artiesten die optrad. De zangeres was verliezend finalist van America's Got Talent in 2010. Toen Barack Obama vier jaar eerder voor zijn tweede termijn werd ingezworen, traden onder anderen Kelly Clarkson en Beyoncé op.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Conclave en The Brutalist hebben zondagavond de meeste prijzen gewonnen tijdens de 78e uitreiking van de BAFTA Film Awards, de belangrijkste Britse filmprijzen. De films wonnen in de Royal Festival Hall in Londen elk vier beeldjes.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio vindt het essentieel dat zowel Oekraïne als de Europeanen bij daadwerkelijke vredesonderhandelingen met Rusland worden betrokken. Rubio reist zondag naar Saudi-Arabië voor gesprekken met een Russische delegatie over een route naar vrede. Aan die gesprekken nemen Oekraïne en Europese landen niet deel.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt maandag bijeen om te praten over de tweede fase van het bestand met Hamas. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Ook vliegt een Israëlische delegatie naar Caïro voor onderhandelingen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Witte Huis-gezant voor het Midden-Oosten Steve Witkoff reist zondag met nationaal veiligheidsadviseur Mike Waltz naar Saudi-Arabië voor gesprekken met een Russische delegatie over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dat zei Witkoff zondag tegen Fox News.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de EU-leiders António Costa nemen maandagmiddag deel aan een ingelast topoverleg over de situatie in Oekraïne en de Europese veiligheid in het Elysée in Parijs. Dat hebben hun woordvoerders zondagmiddag bevestigd.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De kans groeit dat het Westen miljarden euro's aan bevroren Russische banktegoeden zal gebruiken voor Oekraïne, denkt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Hij ziet "beweging bij de Amerikanen" en Amerikaanse druk zou de bedenkingen van Europese landen kunnen wegnemen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Er is maandag in Parijs een ingelast topoverleg tussen Europese landen en onder anderen NAVO-chef Mark Rutte over de Europese veiligheid tegen de achtergrond van Amerikaans-Russische pogingen om de strijd in Oekraïne snel te beëindigen. Het is een initiatief van de Franse president Emmanuel Macron. Zaterdag meldde de Poolse regering al dat er uitnodigingen verstuurd waren en premier Dick Schoof liet meteen weten dat hij naar het topoverleg gaat. Maar de Franse regering liet vrijwel niets over het geplande overleg los.
9 uur geleden