Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carreno Busta na lange vijfsetter naar halve finale US Open

Carreno Busta na lange vijfsetter naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Pablo Carreno Busta heeft de halve finales bereikt van de US Open. De nummer 20 van de plaatsingslijst versloeg in een lange vijfsetter de als twaalfde geplaatste Canadees Denis Shapovalov: 3-6 7-6 (5) 7-6 (4) 0-6 6-4.

De 29-jarige Spanjaard kreeg een 'vrije doorgang' naar de kwartfinales in New York nadat zijn tegenstander Novak Djokovic in de vorige ronde werd gediskwalificeerd in de eerste set van de partij wegens wangedrag op de baan. De Serviër raakte uit pure frustratie met een wilde slag een lijnrechter op haar hals nadat hij zijn service had ingeleverd.

De lange partij van Carreno Busta tegen Shapovalov draaide uit op een beslissende vijfde set, nadat de Spanjaard na een break achterstand de vierde set had opgegeven. Na ruim vier uur spelen kreeg Carreno Busta zijn eerste matchpoint en sloeg meteen toe. Hij neemt het nu in de halve finale op tegen de als vijfde geplaatste Duitser Alexander Zverev.

"Ik heb mezelf verwoest, wat een uitputtingsslag", zei Carreno Busta na de partij die iets meer dan 4 uur in beslag nam. "Maar ik ben heel gelukkig dat ik deze 'clash' heb gewonnen. Het is ongelooflijk dat ik nu bij de laatste vier zit. We hebben allemaal een moeilijke periode achter de rug. Samen met mijn coach heb ik tijdens de lockdown gelukkig heel veel kunnen trainen en werken aan mijn vorm. Daarbij kwam dat ik misschien net iets meer geluk had dan mijn tegenstander."

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

3 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

7 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

9 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

10 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

10 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

11 uur geleden