Carola Schouten geïnstalleerd als nieuwe burgemeester Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - In de overvolle raadszaal van het Rotterdamse stadhuis is Carola Schouten donderdagmiddag geïnstalleerd als de nieuwe burgemeester van Rotterdam. Ze volgt Ahmed Aboutaleb op die van januari 2009 tot begin deze maand de eerste burger van Rotterdam was.
Schouten legde voor de gemeenteraad de eed af aan Wouter Kolff, de commissaris van de Koning in Zuid-Holland, die ook een toespraak gaf. Daarna kreeg ze van plaatsvervangend raadsvoorzitter Astrid Kockelkoren (GroenLinks) de ambtsketen omgehangen.
De nieuwe burgemeester werd namens de gemeenteraad welkom geheten door Partij voor de Dieren-raadslid Ruud van der Velden, die de vertrouwenscommissie voor de nieuwe burgemeester voorzat.
Ook de burgemeester van Den Haag Jan van Zanen en locoburgemeester Robert Simons (Leefbaar Rotterdam) gaven een toespraak. Bij de installatie was ook Femke Halsema, burgemeester van Amsterdam, aanwezig, net als de oud-burgemeester van Rotterdam Ivo Opstelten, de voorganger van Aboutaleb. Laatstgenoemde was niet aanwezig in verband met een verblijf in het buitenland.
De 47-jarige Schouten heeft al de nodige bestuurlijke ervaring. Ze was in het kabinet-Rutte IV minister voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen. In Rutte III was ze minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit tussen 2017 en 2022. In beide kabinetten was ze ook vicepremier. Daarvoor was ze sinds 2011 Tweede Kamerlid namens de ChristenUnie.
Meer uit Binnenland
VEENENDAAL (ANP) - Er is een cultuurverandering nodig waarbij vrouwen als gelijkwaardig worden gezien aan mannen en waarin dit in alles wordt uitgedragen. Dat zegt Michelle Rasch, data-analist online-criminaliteit en geweld tegen vrouwen, naar aanleiding van het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. Donderdag werd bekend dat daar na een groot onderzoek van de politie meerdere aanhoudingen voor zijn verricht.
7 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof heeft donderdag een 23-jarige Amsterdammer veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor de gewelddadige beroving van ex-autocoureur Robert Doornbos. Dat gebeurde op 18 maart 2023 in Amsterdam-Buitenveldert.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
2 uur geleden