Carola Schouten geïnstalleerd als nieuwe burgemeester Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - In de overvolle raadszaal van het Rotterdamse stadhuis is Carola Schouten donderdagmiddag geïnstalleerd als de nieuwe burgemeester van Rotterdam. Ze volgt Ahmed Aboutaleb op die van januari 2009 tot begin deze maand de eerste burger van Rotterdam was.
Schouten legde voor de gemeenteraad de eed af aan Wouter Kolff, de commissaris van de Koning in Zuid-Holland, die ook een toespraak gaf. Daarna kreeg ze van plaatsvervangend raadsvoorzitter Astrid Kockelkoren (GroenLinks) de ambtsketen omgehangen.
De nieuwe burgemeester werd namens de gemeenteraad welkom geheten door Partij voor de Dieren-raadslid Ruud van der Velden, die de vertrouwenscommissie voor de nieuwe burgemeester voorzat.
Ook de burgemeester van Den Haag Jan van Zanen en locoburgemeester Robert Simons (Leefbaar Rotterdam) gaven een toespraak. Bij de installatie was ook Femke Halsema, burgemeester van Amsterdam, aanwezig, net als de oud-burgemeester van Rotterdam Ivo Opstelten, de voorganger van Aboutaleb. Laatstgenoemde was niet aanwezig in verband met een verblijf in het buitenland.
De 47-jarige Schouten heeft al de nodige bestuurlijke ervaring. Ze was in het kabinet-Rutte IV minister voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen. In Rutte III was ze minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit tussen 2017 en 2022. In beide kabinetten was ze ook vicepremier. Daarvoor was ze sinds 2011 Tweede Kamerlid namens de ChristenUnie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
8 uur geleden