Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalsweekend zorgt voor topdrukte in treinen

Carnavalsweekend zorgt voor topdrukte in treinen

UTRECHT (ANP) - De NS heeft het afgelopen carnavalsweekend flink meer mensen van en naar de festiviteiten vervoerd dan vorig jaar. Na het analyseren van de reizigersstromen op de grootste stations in Noord-Brabant en Limburg, concludeert de NS dat er op zaterdag 5 procent meer reizigers waren. Zondag was nagenoeg even druk als vorig jaar.

Vooral de drukte op zaterdag in Breda springt eruit, daar waren drie keer zoveel mensen als tijdens een normale zaterdag. Veelal kwamen die reizigers uit Rotterdam, weet een woordvoerder. Den Bosch was dan weer populairder bij mensen uit Utrecht en Amsterdam. "Dat is ook wel logisch gezien de lijnen daarheen." Op de stations Tilburg en Maastricht was het zaterdags ook erg druk, op zondag gold dat voor Sittard.

De NS had 250 extra schoonmakers ingezet. Zij konden naast vooraf gepland werk ook op meldingen afgaan die door NS-personeel of reizigers werden ingediend. Er kwamen twee keer zoveel meldingen als normaal binnen. Aangezien "we met zoveel treinen rijden en er twee keer zoveel vuil is", was de extra inzet mogelijk niet voldoende. Schoonmakers moesten "tegen de klippen opwerken", zegt de woordvoerder.

Schoonmaakwerk na confetti

Opvallend vaak werden confettikanonnen afgeschoten in de coupés. "Een hel voor een schoonmaker. Het geeft een bende, de hele trein zit onder." Snippers raken "tot in de bagagerekken", en daar kunnen mensen volgens de woordvoerder ook nu nog last van hebben. Verder is het weekend, op het leegspuiten van een brandblusser in de trein na, zonder excessen verlopen.

Reizigersvereniging Rover zag het aantal meldingen over vieze treinen afgelopen weekend niet toenemen. Directeur Freek Bos denkt dat mensen mogelijk pas donderdag klagen wanneer de treinen dan nog steeds vies zijn. "De afgelopen dagen was er meer begrip. Zeker in Noord-Brabant en Limburg zullen reizigers niet vreemd op hebben gekeken als de trein minder schoon was." Maar de directeur verwacht ook buiten die provincies nog begrip van reizigers "als er confetti in de trein ligt".

Meer uit Binnenland

Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

37 minuten geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

55 minuten geleden
Station Roosendaal ontruimd om verdacht pakket, geen treinverkeer

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.

1 uur geleden
Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

5 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

6 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

6 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

8 uur geleden