Carnavalsweekend zorgt voor topdrukte in treinen
UTRECHT (ANP) - De NS heeft het afgelopen carnavalsweekend flink meer mensen van en naar de festiviteiten vervoerd dan vorig jaar. Na het analyseren van de reizigersstromen op de grootste stations in Noord-Brabant en Limburg, concludeert de NS dat er op zaterdag 5 procent meer reizigers waren. Zondag was nagenoeg even druk als vorig jaar.
Vooral de drukte op zaterdag in Breda springt eruit, daar waren drie keer zoveel mensen als tijdens een normale zaterdag. Veelal kwamen die reizigers uit Rotterdam, weet een woordvoerder. Den Bosch was dan weer populairder bij mensen uit Utrecht en Amsterdam. "Dat is ook wel logisch gezien de lijnen daarheen." Op de stations Tilburg en Maastricht was het zaterdags ook erg druk, op zondag gold dat voor Sittard.
De NS had 250 extra schoonmakers ingezet. Zij konden naast vooraf gepland werk ook op meldingen afgaan die door NS-personeel of reizigers werden ingediend. Er kwamen twee keer zoveel meldingen als normaal binnen. Aangezien "we met zoveel treinen rijden en er twee keer zoveel vuil is", was de extra inzet mogelijk niet voldoende. Schoonmakers moesten "tegen de klippen opwerken", zegt de woordvoerder.
Schoonmaakwerk na confetti
Opvallend vaak werden confettikanonnen afgeschoten in de coupés. "Een hel voor een schoonmaker. Het geeft een bende, de hele trein zit onder." Snippers raken "tot in de bagagerekken", en daar kunnen mensen volgens de woordvoerder ook nu nog last van hebben. Verder is het weekend, op het leegspuiten van een brandblusser in de trein na, zonder excessen verlopen.
Reizigersvereniging Rover zag het aantal meldingen over vieze treinen afgelopen weekend niet toenemen. Directeur Freek Bos denkt dat mensen mogelijk pas donderdag klagen wanneer de treinen dan nog steeds vies zijn. "De afgelopen dagen was er meer begrip. Zeker in Noord-Brabant en Limburg zullen reizigers niet vreemd op hebben gekeken als de trein minder schoon was." Maar de directeur verwacht ook buiten die provincies nog begrip van reizigers "als er confetti in de trein ligt".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
7 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
8 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
9 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
9 uur geleden