Carnavalsweekend zorgt voor topdrukte in treinen
UTRECHT (ANP) - De NS heeft het afgelopen carnavalsweekend flink meer mensen van en naar de festiviteiten vervoerd dan vorig jaar. Na het analyseren van de reizigersstromen op de grootste stations in Noord-Brabant en Limburg, concludeert de NS dat er op zaterdag 5 procent meer reizigers waren. Zondag was nagenoeg even druk als vorig jaar.
Vooral de drukte op zaterdag in Breda springt eruit, daar waren drie keer zoveel mensen als tijdens een normale zaterdag. Veelal kwamen die reizigers uit Rotterdam, weet een woordvoerder. Den Bosch was dan weer populairder bij mensen uit Utrecht en Amsterdam. "Dat is ook wel logisch gezien de lijnen daarheen." Op de stations Tilburg en Maastricht was het zaterdags ook erg druk, op zondag gold dat voor Sittard.
De NS had 250 extra schoonmakers ingezet. Zij konden naast vooraf gepland werk ook op meldingen afgaan die door NS-personeel of reizigers werden ingediend. Er kwamen twee keer zoveel meldingen als normaal binnen. Aangezien "we met zoveel treinen rijden en er twee keer zoveel vuil is", was de extra inzet mogelijk niet voldoende. Schoonmakers moesten "tegen de klippen opwerken", zegt de woordvoerder.
Schoonmaakwerk na confetti
Opvallend vaak werden confettikanonnen afgeschoten in de coupés. "Een hel voor een schoonmaker. Het geeft een bende, de hele trein zit onder." Snippers raken "tot in de bagagerekken", en daar kunnen mensen volgens de woordvoerder ook nu nog last van hebben. Verder is het weekend, op het leegspuiten van een brandblusser in de trein na, zonder excessen verlopen.
Reizigersvereniging Rover zag het aantal meldingen over vieze treinen afgelopen weekend niet toenemen. Directeur Freek Bos denkt dat mensen mogelijk pas donderdag klagen wanneer de treinen dan nog steeds vies zijn. "De afgelopen dagen was er meer begrip. Zeker in Noord-Brabant en Limburg zullen reizigers niet vreemd op hebben gekeken als de trein minder schoon was." Maar de directeur verwacht ook buiten die provincies nog begrip van reizigers "als er confetti in de trein ligt".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
10 uur geleden