Carnavalssteden kijken terug op goed verlopen carnaval
DEN HAAG (ANP) - Steden waar de afgelopen dagen carnaval is gevierd, kijken terug op een druk maar goed verlopen feest. Zo was het in Tilburg dit jaar weer drukker dan voorgaande jaren, laat een woordvoerster weten. De Brabantse stad, tijdens carnaval Kruikenstad genoemd, is tevreden over het plaatsen van hekken rondom drukke locaties in de stad. Dat gebeurde dit jaar voor het eerst.
Cijfers over het aantal bezoekers heeft de gemeente niet, maar de woordvoerster baseert zich op waarnemingen en camerabeelden. "We zien dat het sinds corona elk jaar drukker wordt", zegt ze. Wat de reden is, kan ze niet zeggen.
Tilburg riep zaterdagavond bezoekers op niet meer naar de stad te komen omdat het te druk werd. Ook de andere dagen waren er veel carnavalsvierders in de stad. Volgens de woordvoerster is het feest zonder incidenten en opstootjes verlopen en de stad ligt er inmiddels weer redelijk netjes bij.
Evaluatie
Of de gemeente volgend jaar op meer locaties hekken neerzet om de toe- en uitstroom in goede banen te leiden, kan ze nog niet zeggen. "We gaan dit eerst evalueren." De woordvoerster verwacht wel dat wordt ingezet op het "nog beter spreiden" van de bezoekers.
Ook in het nabijgelegen Breda (Kielegat) was het druk tijdens carnaval. Op bepaalde plekken in de binnenstad werden pleinen afgesloten, omdat die overvol dreigden te raken met feestvierders. Ook waren in Breda dit jaar meer feestpleinen en -tenten ingericht om de carnavalsdrukte beter te kunnen spreiden. Een woordvoerster laat weten dat de gemeente nu nog niet kan reageren op het verloop van het feest in de stad. Later deze week volgt een raadsbrief met meer informatie, aldus de gemeente. Ook de gemeente Den Bosch (Oeteldonk) kan woensdag nog niet reageren.
Oldenzaal en Zwolle
In Oldenzaal (Overijssel) verliep carnaval zonder incidenten, zegt een woordvoerster van de gemeente. Ze schat dat er evenveel bezoekers waren als voorgaande jaren, rond de 75.000. Oldenzaal (Boeskoolstad) had diverse maatregelen getroffen voor een goed verloop van het feestgedruis, zoals extra cameratoezicht en inzet van voldoende boa's en politie (te paard).
In Zwolle (Sassendonk) is carnaval "heel rustig" verlopen, laat een woordvoerster weten. Volgens de gemeente waren er geen ongeregeldheden of andere incidenten in de provinciehoofdstad. In Zwolle vinden de meeste carnavalsfestiviteiten plaats op het Grote Kerkplein in het centrum, waar tijdens het feest een tent staat. Over bezoekersaantallen kon de woordvoerster nog geen uitspraken doen.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.
4 uur geledenOSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Degene die ervan wordt verdacht zaterdagavond drie mannen te hebben gestoken bij station Amsterdam Centraal, is een 43-jarige man en hij komt uit Naarden. De drie raakten gewond en twee van hen moesten kort voor behandeling naar het ziekenhuis. De verdachte raakte ook gewond en ligt zondag als enige nog in het ziekenhuis, aldus de politie.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Aan de Brink in de binnenstad van Deventer is zondagochtend brand uitgebroken. Wegens de rookontwikkeling werd een NL-Alert verstuurd, maar die is inmiddels ingetrokken. De brand ontstond tussen de verdiepingsvloer, tussen de begane grond en de eerste etage van een pand. Het gaat om een loze ruimte van ongeveer een meter hoog.
8 uur geledenGRAVE (ANP) - In het Brabantse Grave is zaterdagmiddag een 39-jarige man uit Ysselsteyn (Limburg) ernstig gewond geraakt doordat hij werd gestoken met een mes, meldt de politie zondag. Dat gebeurde na een aanrijding. De dader is nog voortvluchtig.
10 uur geleden