Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalssteden kijken terug op goed verlopen carnaval

Carnavalssteden kijken terug op goed verlopen carnaval

DEN HAAG (ANP) - Steden waar de afgelopen dagen carnaval is gevierd, kijken terug op een druk maar goed verlopen feest. Zo was het in Tilburg dit jaar weer drukker dan voorgaande jaren, laat een woordvoerster weten. De Brabantse stad, tijdens carnaval Kruikenstad genoemd, is tevreden over het plaatsen van hekken rondom drukke locaties in de stad. Dat gebeurde dit jaar voor het eerst.

Cijfers over het aantal bezoekers heeft de gemeente niet, maar de woordvoerster baseert zich op waarnemingen en camerabeelden. "We zien dat het sinds corona elk jaar drukker wordt", zegt ze. Wat de reden is, kan ze niet zeggen.

Tilburg riep zaterdagavond bezoekers op niet meer naar de stad te komen omdat het te druk werd. Ook de andere dagen waren er veel carnavalsvierders in de stad. Volgens de woordvoerster is het feest zonder incidenten en opstootjes verlopen en de stad ligt er inmiddels weer redelijk netjes bij.

Evaluatie

Of de gemeente volgend jaar op meer locaties hekken neerzet om de toe- en uitstroom in goede banen te leiden, kan ze nog niet zeggen. "We gaan dit eerst evalueren." De woordvoerster verwacht wel dat wordt ingezet op het "nog beter spreiden" van de bezoekers.

Ook in het nabijgelegen Breda (Kielegat) was het druk tijdens carnaval. Op bepaalde plekken in de binnenstad werden pleinen afgesloten, omdat die overvol dreigden te raken met feestvierders. Ook waren in Breda dit jaar meer feestpleinen en -tenten ingericht om de carnavalsdrukte beter te kunnen spreiden. Een woordvoerster laat weten dat de gemeente nu nog niet kan reageren op het verloop van het feest in de stad. Later deze week volgt een raadsbrief met meer informatie, aldus de gemeente. Ook de gemeente Den Bosch (Oeteldonk) kan woensdag nog niet reageren.

Oldenzaal en Zwolle

In Oldenzaal (Overijssel) verliep carnaval zonder incidenten, zegt een woordvoerster van de gemeente. Ze schat dat er evenveel bezoekers waren als voorgaande jaren, rond de 75.000. Oldenzaal (Boeskoolstad) had diverse maatregelen getroffen voor een goed verloop van het feestgedruis, zoals extra cameratoezicht en inzet van voldoende boa's en politie (te paard).

In Zwolle (Sassendonk) is carnaval "heel rustig" verlopen, laat een woordvoerster weten. Volgens de gemeente waren er geen ongeregeldheden of andere incidenten in de provinciehoofdstad. In Zwolle vinden de meeste carnavalsfestiviteiten plaats op het Grote Kerkplein in het centrum, waar tijdens het feest een tent staat. Over bezoekersaantallen kon de woordvoerster nog geen uitspraken doen.

Meer uit Binnenland

Treinstoring bij Breda duurt langer dan verwacht

BREDA (ANP) - De systeemstoring die dinsdag zorgt voor uitval van treinen bij Breda, duurt ten minste tot 10.15 uur. Dat meldt de NS. Eerder verwachtte het spoorbedrijf dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. Volgens de NS ligt de oplossing van het probleem, waarvan de oorzaak nog onduidelijk is, bij ProRail.

17 minuten geleden
Geen treinverkeer bij Breda, minder treinen op andere trajecten

UTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."

1 uur geleden
Brand in centrum Leeuwarden grotendeels onder controle

LEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.

2 uur geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

3 uur geleden
IKNL: minder alcohol voorkomt honderden kankerdiagnoses per jaar

DEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.

3 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

3 uur geleden
Zeer grote brand in historische binnenstad Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.

3 uur geleden