Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalssteden kijken terug op goed verlopen carnaval

Carnavalssteden kijken terug op goed verlopen carnaval

DEN HAAG (ANP) - Steden waar de afgelopen dagen carnaval is gevierd, kijken terug op een druk maar goed verlopen feest. Zo was het in Tilburg dit jaar weer drukker dan voorgaande jaren, laat een woordvoerster weten. De Brabantse stad, tijdens carnaval Kruikenstad genoemd, is tevreden over het plaatsen van hekken rondom drukke locaties in de stad. Dat gebeurde dit jaar voor het eerst.

Cijfers over het aantal bezoekers heeft de gemeente niet, maar de woordvoerster baseert zich op waarnemingen en camerabeelden. "We zien dat het sinds corona elk jaar drukker wordt", zegt ze. Wat de reden is, kan ze niet zeggen.

Tilburg riep zaterdagavond bezoekers op niet meer naar de stad te komen omdat het te druk werd. Ook de andere dagen waren er veel carnavalsvierders in de stad. Volgens de woordvoerster is het feest zonder incidenten en opstootjes verlopen en de stad ligt er inmiddels weer redelijk netjes bij.

Evaluatie

Of de gemeente volgend jaar op meer locaties hekken neerzet om de toe- en uitstroom in goede banen te leiden, kan ze nog niet zeggen. "We gaan dit eerst evalueren." De woordvoerster verwacht wel dat wordt ingezet op het "nog beter spreiden" van de bezoekers.

Ook in het nabijgelegen Breda (Kielegat) was het druk tijdens carnaval. Op bepaalde plekken in de binnenstad werden pleinen afgesloten, omdat die overvol dreigden te raken met feestvierders. Ook waren in Breda dit jaar meer feestpleinen en -tenten ingericht om de carnavalsdrukte beter te kunnen spreiden. Een woordvoerster laat weten dat de gemeente nu nog niet kan reageren op het verloop van het feest in de stad. Later deze week volgt een raadsbrief met meer informatie, aldus de gemeente. Ook de gemeente Den Bosch (Oeteldonk) kan woensdag nog niet reageren.

Oldenzaal en Zwolle

In Oldenzaal (Overijssel) verliep carnaval zonder incidenten, zegt een woordvoerster van de gemeente. Ze schat dat er evenveel bezoekers waren als voorgaande jaren, rond de 75.000. Oldenzaal (Boeskoolstad) had diverse maatregelen getroffen voor een goed verloop van het feestgedruis, zoals extra cameratoezicht en inzet van voldoende boa's en politie (te paard).

In Zwolle (Sassendonk) is carnaval "heel rustig" verlopen, laat een woordvoerster weten. Volgens de gemeente waren er geen ongeregeldheden of andere incidenten in de provinciehoofdstad. In Zwolle vinden de meeste carnavalsfestiviteiten plaats op het Grote Kerkplein in het centrum, waar tijdens het feest een tent staat. Over bezoekersaantallen kon de woordvoerster nog geen uitspraken doen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

2 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

4 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

6 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

6 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

6 uur geleden
Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

9 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

9 uur geleden