Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalsoptochten bedreigd door harde wind

Carnavalsoptochten bedreigd door harde wind

EINDHOVEN (ANP) - Carnavalsoptochten krijgen in het weekeinde mogelijk te maken met de harde wind. De optocht van zaterdag in Eindhoven is al afgelast, maar ook in andere steden wordt gekeken of er maatregelen moeten worden genomen in verband met de weersverwachting.

De organisatie in Lampegat, zoals Eindhoven tijdens carnaval heet, vindt het niet veilig de optocht te laten doorgaan. Burgemeester John Jorritsma van Eindhoven noemt het "zuur voor alle Lampegatters & Lampegatterinnekes". Hij vindt het echter een dapper besluit van de Stichting Federatie Eindhovens Carnaval (FEC) en de hulpdiensten: "Veiligheid staat voorop". Andere carnavalsactiviteiten in Eindhoven gaan wel door.

Met name zondag worden harde windstoten verwacht. Weeronline verwacht in Tilburg, Heerlen en Maastricht, waar die dag carnavalsoptochten worden gehouden, windkracht 5 tot 7 met windstoten van 60 tot 90 kilometer per uur.

Maatregelen

De organisatie van Tilburg denkt aan maatregelen. Zo zouden bijvoorbeeld grote praalwagens gedeeltelijk ingeklapt kunnen meerijden. Ook zou het kunnen dat op de praalwagens geen mensen mogen staan. In Maastricht rijden relatief weinig grote wagens mee. Mocht de situatie onveilig worden, kunnen die uit de optocht gehaald worden.

In Sittard zou de optocht zondag eventueel van 13.00 uur naar later op de middag kunnen gaan, dan is de verwachting dat de wind wat minder hard is. Ook zou de route aangepast kunnen worden. De grens voor de optocht in Sittard is windkracht 6 à 7 met windstoten van 80 kilometer per uur, maar de organisatie neemt nu nog geen besluit. Dat wordt uiterlijk zaterdagmiddag genomen. Andere organisaties wachten wat langer, tot zondagochtend. Voor Nijmegen ligt de grens bij windkracht 7 of 8.

Het gaat volgens Weeronline ook flink regenen zondag, maar dat is voor de organisaties geen reden om de optocht af te gelasten.

Meer uit Binnenland

Advocaat: kroongetuige tevreden en blij met beslissing hof

AMSTERDAM (ANP) - Kroongetuige Nabil B. "is heel erg tevreden en natuurlijk blij" nadat het gerechtshof in Amsterdam dinsdag besloot dat hij onder voorwaarden vrijkomt, dat zei zijn advocaat Peter Schouten. Het gerechtshof besliste dat B. per "heden" vrij kon komen. Aan zijn vrijlating zijn wel voorwaarden verbonden. Zo moet hij zich beschikbaar houden om te getuigen in het grote liquidatieproces Marengo.

34 minuten geleden
Kroongetuige Marengo-proces komt onder voorwaarden vrij

AMSTERDAM (ANP) - De kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo, Nabil B., komt op vrije voeten. Dat besliste het gerechtshof in Amsterdam dinsdag. B. kreeg strafvermindering in ruil voor belastende verklaringen die hij over onder anderen Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi heeft afgelegd. Het Openbaar Ministerie en zijn advocaat deden recent al verzoeken tot zijn vrijlating, maar die werden afgewezen. Het hof heeft nu geoordeeld dat hij alsnog onder voorwaarden vrijkomt.

1 uur geleden
Gemeenten nemen extra maatregelen tegen onveiligheid op straat

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten nemen extra maatregelen om de veiligheid op straat te verbeteren na de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude. Uit een rondgang van het ANP komt naar voren dat het onderwerp in veel plaatsen al op de agenda stond. Diverse gemeenten kijken of er meer nodig is na de maatschappelijke onrust die is ontstaan.

2 uur geleden
CBS: doordeweeks minder check-ins in ov, in weekend juist meer

DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 2025 reisden doordeweeks minder mensen met het openbaar vervoer dan in dezelfde periode in 2024. In de weekenden werd de eerste zes maanden van dit jaar juist vaker ingecheckt. Dat meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers over inchecktransacties in trein, bus, tram en metro.

4 uur geleden
Vliegveld van Sint-Maarten weer open

SIMPSON BAY (ANP) - Het Princess Juliana International Airport op Sint-Maarten is weer open. De luchthaven was gesloten nadat een vliegtuig van WestJet er zondag een harde landing had gemaakt en beschadigd raakte.

14 uur geleden
Overeenkomst Soldaat van Oranje en ministerie over NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie en de organisatie achter Soldaat van Oranje hebben een overeenkomst bereikt over de geannuleerde shows rond de NAVO-top in Den Haag. Volgens het ministerie is "de schadeclaim van Soldaat van Oranje met wederzijdse tevredenheid afgerond". Over de inhoud van de overeenkomst willen het ministerie en Soldaat van Oranje niets zeggen.

15 uur geleden
Máxima opent met een druk op de knop de Verspillingsvrije Week

VEGHEL (ANP) - Koningin Máxima heeft met een druk op de groene knop de zevende editie van de Verspillingsvrije Week geopend in Cultuur Haven Veghel. Bij aankomst werd de koningin opgewacht door onder anderen de burgemeester van de gemeente Meierijstad Kees van Rooij en de directeur van stichting Samen Tegen Voedselverspilling Toine Timmermans.

16 uur geleden