Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De wereldberoemde carnavalsoptocht in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd uitgesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft de organisatie van het evenement, dat volgend jaar februari zou plaatsvinden, laten weten. Of het hele carnavalsfeest in Rio niet doorgaat, is nog niet duidelijk.
"Het wordt steeds moeilijker om zonder vaccin carnaval te vieren", zei Jorge Castanheira, voorzitter van de organisatie van sambascholen die de optocht organiseert over het besluit. Volgens Castanheira kan door de uitbraak van het longvirus in Brazilië de veiligheid van de bezoekers en deelnemers op dit moment niet gegarandeerd worden. De optocht kan volgens de organisatie tot uiterlijk januari 2022 worden ingehaald.
Eerder besloot São Paulo, de tweede stad van Brazilië, de komende editie van het carnavalsfeest uit te stellen vanwege de pandemie. In Brazilië zijn op de Verenigde Staten na de meeste doden gevallen als gevolg van het coronavirus. Meer dan 139.000 mensen in het Zuid-Amerikaanse land zijn omgekomen en er zijn ruim 4,6 miljoen besmettingen geregistreerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft aan de grens met Gaza drie stations ingericht voor de opvang van vrijgelaten gijzelaars. Het meldt dat de bevrijde gijzelaars daar eerst door artsen en psychologen worden gezien, alvorens ze naar een ziekenhuis worden gebracht voor eventuele verdere behandeling en hereniging met hun familie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump is zaterdagavond aangekomen in Washington, waar hij maandag wordt ingezworen als de 47e president van de Verenigde Staten. De aankomende president, zijn vrouw Melania, dochter Ivanka en schoonzoon Jared Kushner arriveerden in een vliegtuig dat de huidige president Joe Biden naar Palm Beach in Florida had gestuurd om hen op te halen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het bedrijf Perplexity AI heeft de Chinese moedermaatschappij van TikTok, ByteDance, een bod gedaan. Dat melden diverse Amerikaanse media. Volgens hun anonieme bronnen zou het voorstel zijn om Perplexity AI te laten fuseren met de Amerikaanse tak van TikTok.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de hechtenis van de geschorste president Yoon Suk-yeol verlengd uit "bezorgdheid" dat hij bewijs zou kunnen vernietigen. Yoon is de eerste Zuid-Koreaanse president die werd gearresteerd, nadat hij begin december de staat van beleg had uitgeroepen. De ongekende maatregel werd opgevat als poging de oppositie monddood te maken.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil pas verder met de wapenstilstand voor de Palestijnse Gazastrook als hij de lijst krijgt met namen van de gijzelaars die door de Palestijnse beweging Hamas moeten worden vrijgelaten. Hij laat dit op de valreep weten op X. Eerder was overeengekomen dat het staakt-het-vuren met ruil van gijzelaars tegen Palestijnse gevangenen zondag begint.
10 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - De Jemenitische Houthi-rebellen stoppen onder voorwaarden met hun aanvallen die uit solidariteit met de Palestijnen in de Gazastrook worden gedaan, zodra een bestand daar ingaat. Zaterdag nog hebben de Houthi's enkele raketten richting Israël afgevuurd.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP/RTR) - In Nigeria zijn tientallen personen om het leven gekomen door de explosie van een tankwagen met benzine. Een menigte had zich bij de gekantelde truck verzameld om brandstof op te vangen toen zich een ontploffing voordeed en er brand uitbrak.
10 uur geleden