Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona

Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De wereldberoemde carnavalsoptocht in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd uitgesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft de organisatie van het evenement, dat volgend jaar februari zou plaatsvinden, laten weten. Of het hele carnavalsfeest in Rio niet doorgaat, is nog niet duidelijk.

"Het wordt steeds moeilijker om zonder vaccin carnaval te vieren", zei Jorge Castanheira, voorzitter van de organisatie van sambascholen die de optocht organiseert over het besluit. Volgens Castanheira kan door de uitbraak van het longvirus in Brazilië de veiligheid van de bezoekers en deelnemers op dit moment niet gegarandeerd worden. De optocht kan volgens de organisatie tot uiterlijk januari 2022 worden ingehaald.

Eerder besloot São Paulo, de tweede stad van Brazilië, de komende editie van het carnavalsfeest uit te stellen vanwege de pandemie. In Brazilië zijn op de Verenigde Staten na de meeste doden gevallen als gevolg van het coronavirus. Meer dan 139.000 mensen in het Zuid-Amerikaanse land zijn omgekomen en er zijn ruim 4,6 miljoen besmettingen geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

54 minuten geleden
Hooggerechtshof herstelt Republikeinse kieskaart in Missouri niet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.

3 uur geleden
Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

6 uur geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

8 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

9 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

9 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

10 uur geleden