Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona

Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De wereldberoemde carnavalsoptocht in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd uitgesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft de organisatie van het evenement, dat volgend jaar februari zou plaatsvinden, laten weten. Of het hele carnavalsfeest in Rio niet doorgaat, is nog niet duidelijk.

"Het wordt steeds moeilijker om zonder vaccin carnaval te vieren", zei Jorge Castanheira, voorzitter van de organisatie van sambascholen die de optocht organiseert over het besluit. Volgens Castanheira kan door de uitbraak van het longvirus in Brazilië de veiligheid van de bezoekers en deelnemers op dit moment niet gegarandeerd worden. De optocht kan volgens de organisatie tot uiterlijk januari 2022 worden ingehaald.

Eerder besloot São Paulo, de tweede stad van Brazilië, de komende editie van het carnavalsfeest uit te stellen vanwege de pandemie. In Brazilië zijn op de Verenigde Staten na de meeste doden gevallen als gevolg van het coronavirus. Meer dan 139.000 mensen in het Zuid-Amerikaanse land zijn omgekomen en er zijn ruim 4,6 miljoen besmettingen geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

50 minuten geleden
Macron spreekt ambitie voor bemande Europese ruimtemissie uit

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.

1 uur geleden
Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

2 uur geleden
Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

3 uur geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

5 uur geleden
Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

6 uur geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

9 uur geleden