Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De wereldberoemde carnavalsoptocht in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd uitgesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft de organisatie van het evenement, dat volgend jaar februari zou plaatsvinden, laten weten. Of het hele carnavalsfeest in Rio niet doorgaat, is nog niet duidelijk.
"Het wordt steeds moeilijker om zonder vaccin carnaval te vieren", zei Jorge Castanheira, voorzitter van de organisatie van sambascholen die de optocht organiseert over het besluit. Volgens Castanheira kan door de uitbraak van het longvirus in Brazilië de veiligheid van de bezoekers en deelnemers op dit moment niet gegarandeerd worden. De optocht kan volgens de organisatie tot uiterlijk januari 2022 worden ingehaald.
Eerder besloot São Paulo, de tweede stad van Brazilië, de komende editie van het carnavalsfeest uit te stellen vanwege de pandemie. In Brazilië zijn op de Verenigde Staten na de meeste doden gevallen als gevolg van het coronavirus. Meer dan 139.000 mensen in het Zuid-Amerikaanse land zijn omgekomen en er zijn ruim 4,6 miljoen besmettingen geregistreerd.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
47 minuten geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
8 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
14 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
15 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
15 uur geleden