Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona

Carnavalsoptocht in Rio uitgesteld vanwege corona

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De wereldberoemde carnavalsoptocht in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd uitgesteld vanwege het coronavirus. Dat heeft de organisatie van het evenement, dat volgend jaar februari zou plaatsvinden, laten weten. Of het hele carnavalsfeest in Rio niet doorgaat, is nog niet duidelijk.

"Het wordt steeds moeilijker om zonder vaccin carnaval te vieren", zei Jorge Castanheira, voorzitter van de organisatie van sambascholen die de optocht organiseert over het besluit. Volgens Castanheira kan door de uitbraak van het longvirus in Brazilië de veiligheid van de bezoekers en deelnemers op dit moment niet gegarandeerd worden. De optocht kan volgens de organisatie tot uiterlijk januari 2022 worden ingehaald.

Eerder besloot São Paulo, de tweede stad van Brazilië, de komende editie van het carnavalsfeest uit te stellen vanwege de pandemie. In Brazilië zijn op de Verenigde Staten na de meeste doden gevallen als gevolg van het coronavirus. Meer dan 139.000 mensen in het Zuid-Amerikaanse land zijn omgekomen en er zijn ruim 4,6 miljoen besmettingen geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Netanyahu beveelt onderzoek naar bronnen van bekroonde Gaza-film

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.

3 uur geleden
Zelensky: Rusland valt energiecentrale aan na aankondiging Trump

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.

3 uur geleden
Veel doden bij luchtaanval op goudmijn bij grens Soedan en Egypte

KHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.

3 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen mee in klimaatmars door Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.

7 uur geleden
Saudi-Arabië meldt nieuwe aanval op luchthaven van Riyad

RIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.

9 uur geleden
Trump: per direct 'energiebestand' tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.

10 uur geleden
Dodental na kapseizen boot bij Djibouti loopt verder op

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.

10 uur geleden