Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Carnaval zondag ook officieel begonnen

Carnaval zondag ook officieel begonnen

DEN BOSCH/MAASTRICHT (ANP) - Zondag barst in het zuiden officieel carnaval los. Alle steden, dorpen en gehuchten in Brabant hebben tijdens carnaval een andere naam, zoals Oeteldonk (Den Bosch), Lampegat (Eindhoven), Kruikenstad (Tilburg) en Kielegat (Breda). Bij de provincie zijn zo'n 275 'carnevalsnaomen' bekend, maar vermoedelijk zijn het er meer. In Limburg worden steden en dorpen niet herdoopt, maar de plaatsnamen op zijn Limburgs uitgesproken.

De regen kan her en der nog roet in het eten gooien. Zo is in Moergestel het Karnaval Festival als gevolg van de overvloedige regenval de afgelopen dagen afgelast. De organisatie van het naar eigen zeggen "grootste hardstyle karnavalsfeest van Europa" kan door al het water de veiligheid op het Noord-Brabantse terrein niet garanderen.

De meeste optochten vinden zondag en maandag plaats. In beide provincies geldt overigens een beperking voor veel feestvierders. Sinds dit jaar mogen niet meer dan twintig mensen op de carnavalswagens meerijden tijdens de optochten. De grootste verzekering van dit soort praalwagens weigert anders de schade te vergoeden, mocht er iets misgaan. Het is aan de organisatie van de optochten om te controleren of iedereen zich aan de nieuwe regels houdt, en om na te gaan of de chauffeur van de trekker of auto voor de praalwagen nuchter is.

Meer uit Binnenland

Amsterdam Museum koopt groot schilderij 'Burgerweeshuismeisjes'

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Museum heeft een voor het museum iconisch schilderij verworven op de kunstbeurs PAN. Het is Musicerende Amsterdamse Burgerweeshuismeisjes (1889) van Thérèse Schwartze. Het laat een groepje zingende meisjes zien in de rood-zwarte jurken die alle jonge bewoonsters van het weeshuis droegen.

2 uur geleden
Kunstbeurs PAN Amsterdam trekt 44.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - De kunstbeurs PAN Amsterdam in de RAI heeft afgelopen week 44.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 2000 minder dan de editie van vorig jaar. Toch is directeur Mark Grol tevreden. "We hebben belangrijke verkopen gezien in uiteenlopende segmenten, van oude meesters en moderne kunst tot Aziatische kunst en bijzondere verzamelobjecten."

2 uur geleden
Vier aanhoudingen bij Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag vier mensen aangehouden tijdens de Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam. Verder is het protest volgens de politie rustig en beheerst verlopen.

4 uur geleden
Laatste demonstranten Rode Lijn-protest aangekomen op Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - De laatste deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 17.15 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam, zien ANP-verslaggevers. Daarmee is de mars tegen de oorlog in Gaza ten einde gekomen. De demonstranten liepen vanaf het Museumplein een ronde om het Vondelpark en kwamen gedurende de middag in groepen terug op het plein.

4 uur geleden
Doodgeschoten man Schiedam was 19 jaar

SCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.

5 uur geleden
Politie: niet ingeschakeld om in te grijpen bij bus De Graafschap

APELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.

6 uur geleden
Organisatie: zeker 200.000 mensen bij Rode Lijn-protest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.

7 uur geleden