Carnaval zondag ook officieel begonnen
DEN BOSCH/MAASTRICHT (ANP) - Zondag barst in het zuiden officieel carnaval los. Alle steden, dorpen en gehuchten in Brabant hebben tijdens carnaval een andere naam, zoals Oeteldonk (Den Bosch), Lampegat (Eindhoven), Kruikenstad (Tilburg) en Kielegat (Breda). Bij de provincie zijn zo'n 275 'carnevalsnaomen' bekend, maar vermoedelijk zijn het er meer. In Limburg worden steden en dorpen niet herdoopt, maar de plaatsnamen op zijn Limburgs uitgesproken.
De regen kan her en der nog roet in het eten gooien. Zo is in Moergestel het Karnaval Festival als gevolg van de overvloedige regenval de afgelopen dagen afgelast. De organisatie van het naar eigen zeggen "grootste hardstyle karnavalsfeest van Europa" kan door al het water de veiligheid op het Noord-Brabantse terrein niet garanderen.
De meeste optochten vinden zondag en maandag plaats. In beide provincies geldt overigens een beperking voor veel feestvierders. Sinds dit jaar mogen niet meer dan twintig mensen op de carnavalswagens meerijden tijdens de optochten. De grootste verzekering van dit soort praalwagens weigert anders de schade te vergoeden, mocht er iets misgaan. Het is aan de organisatie van de optochten om te controleren of iedereen zich aan de nieuwe regels houdt, en om na te gaan of de chauffeur van de trekker of auto voor de praalwagen nuchter is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
49 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede dat sinds 11 maart geldt, lijkt goed te werken. Dat laat een woordvoerster van de gemeente weten. Woensdag start de rechtszaak die fatbikeverkoper La Souris tegen de gemeente heeft aangespannen vanwege het verbod. Dan krijgt de gemeente volgens een woordvoerster van de rechtbank Overijssel een brief over de termijn om op de aanklacht te reageren.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.
5 uur geleden