
Carnaval zondag ook officieel begonnen
DEN BOSCH/MAASTRICHT (ANP) - Zondag barst in het zuiden officieel carnaval los. Alle steden, dorpen en gehuchten in Brabant hebben tijdens carnaval een andere naam, zoals Oeteldonk (Den Bosch), Lampegat (Eindhoven), Kruikenstad (Tilburg) en Kielegat (Breda). Bij de provincie zijn zo'n 275 'carnevalsnaomen' bekend, maar vermoedelijk zijn het er meer. In Limburg worden steden en dorpen niet herdoopt, maar de plaatsnamen op zijn Limburgs uitgesproken.
De regen kan her en der nog roet in het eten gooien. Zo is in Moergestel het Karnaval Festival als gevolg van de overvloedige regenval de afgelopen dagen afgelast. De organisatie van het naar eigen zeggen "grootste hardstyle karnavalsfeest van Europa" kan door al het water de veiligheid op het Noord-Brabantse terrein niet garanderen.
De meeste optochten vinden zondag en maandag plaats. In beide provincies geldt overigens een beperking voor veel feestvierders. Sinds dit jaar mogen niet meer dan twintig mensen op de carnavalswagens meerijden tijdens de optochten. De grootste verzekering van dit soort praalwagens weigert anders de schade te vergoeden, mocht er iets misgaan. Het is aan de organisatie van de optochten om te controleren of iedereen zich aan de nieuwe regels houdt, en om na te gaan of de chauffeur van de trekker of auto voor de praalwagen nuchter is.
Meer uit Binnenland
SAN SALVADOR (ANP) - De rechtszaak over de moord op vier Nederlandse journalisten van de omroep IKON in El Salvador is uitgesteld tot 3 juni. Dat meldt Gert Kuiper, de broer van een van de in 1982 vermoorde journalisten. Ook de ngo en nieuwswebsite VOCES meldt het nieuws.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Pool Patryk Marcin Szwajnoch die door Nederland wordt gezocht is toegevoegd aan de 'Most Wanted'-lijst van Europol. Volgens Opsporing Verzocht deed Szwajnoch aan grootschalige illegale handel van drugs vanuit Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De automatische controles bij de uitstootvrije zones die sinds 1 januari in een reeks binnensteden gelden, werken niet bij buitenlandse voertuigen. Dat heeft staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) dinsdag gezegd in een debat. Boa's moeten voorlopig de handhaving bij de bedrijfswagens op zich nemen.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima gaan zaterdag niet naar de uitvaart van paus Franciscus. Het koningspaar en zijn gezin vieren zoals eerder gepland Koningsdag in Doetinchem. Wel beginnen de festiviteiten later, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst bekendgemaakt.
5 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Het derde slachtoffer van een schietpartij in Oosterhout eind maart is overleden. De 25-jarige man uit de Brabantse plaats lag zwaargewond in het ziekenhuis en is dinsdag aan zijn verwondingen overleden, meldt de politie.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 20-jarige vrouw uit Steenwijk wordt verdacht van het doden van haar baby direct na de bevalling. Ze stopte het lichaam in een vuilniszak en hield het op haar kamer verborgen. Tegen de vrouw is dinsdag in de rechtbank in Zwolle een celstraf van veertig maanden waarvan de helft voorwaardelijk geëist.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kardinaal Wim Eijk is zaterdag aanwezig bij de uitvaart van paus Franciscus. Het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland vertrekt op korte termijn naar Vaticaanstad. Ook bisschop Jan Hendriks gaat ernaartoe. Of er nog andere bisschoppen vanuit Nederland aansluiten, is nog niet bekend.
9 uur geleden