Carmina Burana door Oekraïense uitvoerenden voorlopig van de baan
ROTTERDAM (ANP) - Concertorganisator Eventim/World Concerts heeft vrijdag aan kaartjeskopers laten weten dat de geplande uitvoeringen deze zomer van het beroemde en populaire muziekstuk Carmina Burana van Carl Orff niet doorgaan. De concerten zouden in Rotterdam, Den Haag en Amsterdam worden gegeven door een koor en een orkest uit Oekraïne, het International Symphony Orchestra uit Lviv en het nationale koor van Oekraïne Dumka.
"Onze vrienden uit Oekraïne, afgelopen november stonden ze nog op het podium in Nederland, nu zijn ze op de vlucht, zitten in schuilkelders of hebben nu een wapen in de hand. De Philharmonie in Lviv is nu een gaarkeuken voor het leger", schrijven de organisatoren aan hun klanten.
Via de Nederlandse dirigent Raymond Janssen, die de leiding over de uitvoeringen zou hebben, houden ze "intensief contact met de mensen daar, maar we hoeven je niet uit te leggen dat de situatie dramatisch is".
Ze vinden het "niet meer realistisch" om ervan uit te gaan dat de concerten kunnen doorgaan. Uitvoeringen in Nederland werden de voorbije jaren telkens druk bezocht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
43 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
3 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
5 uur geleden