Carlsberg trekt voordeel van speciaal en alcoholvrij bier
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Brouwer Carlsberg heeft het afgelopen jaar iets meer bier verkocht. Vooral bij de speciaalbieren (craft) was sprake van een stevige groei. Verder werd ook meer alcohol vrij bier aan de man gebracht. Bier van het merk Carlsberg was minder populair. De Denen waarschuwden voor de impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten van komend jaar.
Bij craft was sprake van een volumegroei van 16 procent op jaarbasis. Het aantal geproduceerde hectoliters alcoholvrij bier steeg met 7 procent. Verder vond cider van het merk Somersby gretig aftrek, net als het witbier 1664 Blanc. Van het merk Carlsberg werd 3 procent minder verkocht. Alles bij elkaar steeg het biervolume van de Denen met 0,1 procent.
Carlsberg voerde de omzet afgelopen jaar met 5,4 procent op tot 65,9 miljard Deense kroon (8,8 miljard euro). Onder meer prijsstijgingen deden de omzet goed. De brutowinst steeg met 12,2 procent tot 10,5 miljard kroon.
De brouwer voorziet voor dit jaar een tragere groei, vooral omdat de bierverkopen in Azië onder druk staan als gevolg van het coronavirus en de strengere aanpak van drankrijders in Vietnam. Verder is in Rusland sprake van stevige concurrentie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
6 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
12 uur geleden