Carlsberg trekt voordeel van speciaal en alcoholvrij bier
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Brouwer Carlsberg heeft het afgelopen jaar iets meer bier verkocht. Vooral bij de speciaalbieren (craft) was sprake van een stevige groei. Verder werd ook meer alcohol vrij bier aan de man gebracht. Bier van het merk Carlsberg was minder populair. De Denen waarschuwden voor de impact van het nieuwe coronavirus op de resultaten van komend jaar.
Bij craft was sprake van een volumegroei van 16 procent op jaarbasis. Het aantal geproduceerde hectoliters alcoholvrij bier steeg met 7 procent. Verder vond cider van het merk Somersby gretig aftrek, net als het witbier 1664 Blanc. Van het merk Carlsberg werd 3 procent minder verkocht. Alles bij elkaar steeg het biervolume van de Denen met 0,1 procent.
Carlsberg voerde de omzet afgelopen jaar met 5,4 procent op tot 65,9 miljard Deense kroon (8,8 miljard euro). Onder meer prijsstijgingen deden de omzet goed. De brutowinst steeg met 12,2 procent tot 10,5 miljard kroon.
De brouwer voorziet voor dit jaar een tragere groei, vooral omdat de bierverkopen in Azië onder druk staan als gevolg van het coronavirus en de strengere aanpak van drankrijders in Vietnam. Verder is in Rusland sprake van stevige concurrentie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
5 uur geleden