Carlsberg houdt rekening met flinke afschrijving in Rusland
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in Oekraïne en de sancties die daarop tegen Rusland zijn ingesteld kunnen voor de Deense brouwer Carlsberg flink in de papieren gaan lopen. De onderneming die wordt geleid door de Nederlander Cees 't Hart waarschuwde dat het wellicht een stevige afschrijving moet doen op zijn Russische bezittingen. De prognoses voor dit jaar gingen daarbij overboord.
Carlsberg is een van de de grootste brouwers in Rusland. Vanwege de "zeer onvoorspelbare" situatie in Rusland is het niet langer mogelijk om een financiële prognose te geven, zei het Deense bedrijf in een verklaring. De brouwer is ook "een volledige reeks strategische opties aan het bekijken" voor zijn Russische activiteiten die onder Baltika Breweries bekend staan.
Het in Kopenhagen gevestigde bedrijf heeft in Rusland 8400 mensen in dienst. Carlsberg betrad de Russische markt in 2000 en de activiteiten werden jarenlang beschouwd als het kroonjuweel van de brouwerij. Rusland was vroeger goed voor bijna een derde van de winst. De laatste jaren is het belang ervan voor Carlsberg afgenomen omdat de Russische biermarkt ondermaats presteerde. In 2021 waren Rusland en Oekraïne goed voor ongeveer 13 procent van de inkomsten en ongeveer 9 procent van de bedrijfswinst, aldus Carlsberg.
Heineken
Eerder op woensdag zei rivaal Heineken dat het stopt met de productie en verkoop van zijn eigen merkbier in Rusland. Daarmee sluit Heineken zich aan bij een grote groep van bedrijven die het land verlaten in reactie op de invasie van Oekraïne.
Carlsberg, dat vorige week zijn investeringen in Rusland opschortte, zei woensdag dat het alle reclame in Rusland zal stopzetten en ook zal stoppen met de productie en verkoop van het merk Carlsberg in het land. "Baltika Breweries zal worden gerund als een afzonderlijk bedrijf, met als doel onze werknemers en hun gezinnen te ondersteunen," aldus de Denen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
41 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
5 uur geleden